Доступність посилання

ТОП новини

Гілларі Клінтон може стати держсекретарем США


Гілларі Клінтон та Барак Обама у аеропорту Вашингтона, 27 червня 2008 р.

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах новообраний президент Барак Обама, який має вступити на посаду глави держави 20 січня, нині формує свій кабінет міністрів. Одна з ключових посад поки що залишається вакантною, незаповненою. Це посада державного секретаря, тобто міністра закордонних справ. Чільним кандидатом вважають сенатора Гілларі Клінтон, яка була найсильнішим суперником Обами у перебігу передвиборної кампанії.

Офіційного запрошення від Барака Обами до Гілларі Клінтон — обійняти посаду держсекретаря — ще не було. У нього є також інші кандидати, наприклад Білл Річардсон, губернатор штату Нью-Мексико, колишній професійний дипломат, посол в ООН. Але ім'я Клінтон досить упевнено називають помічники Обами, попри те, що Гілларі гостро критикувала його під час первинних виборів по окремих штатах. Вона заявляла, що Обама, мовляв, не готовий очолити країну.
Крім того, чоловік Гілларі — колишній президент Білл Клінтон і головний політичний дорадник дружини, а в нього, як наголошує американська преса, крім особистої популярності, є також значний негативний багаж. Цей багаж — гроші, однак, не ті, що Білл їх отримує за свої публічні виступи на запрошення фірм і корпорацій. За годинну промову Клінтонові платять майже півмільйона доларів і за минулий рік він заробив понад 10 мільйонів. Йому закидають інше: мільйони, зібрані на філантропічну Фундацію Клінтона.
Ця Фундація фінансує благородні справи: боротьбу з хворобою СНІД, із бідністю в Африці тощо. Але гроші подекуди надходять із сумнівних джерел, від арабських шейхів, від ділків із темним минулим, від українського мільярдера Віктора Пінчука. Пінчук став особистим приятелем Клінтона, був гостем на відзначенні 60-річчя Білла і на відкритті його президентської бібліотеки у місті Литл Рок, штат Арканзас, на яку олігарх пожертвував мільйони доларів. У свою чергу, Білл минулого року в червні виступив на організованій Пінчуком Ялтинській конференції на тему майбутнього України.

Біллу Клінтону сподобалася ідея з посадою держсекретаря


Хтось може запитати, але до чого тут Гілларі Клінтон? Адже ж не вона збирала гроші, і не для неї збирав їх Білл Клінтон. Відомо, що на свою президентську кампанію вона доплатила 12 мільйонів доларів зі власної кишені... Це так, але за законом кандидат на важливу державну посаду мусить оприлюднити не лише всі свої статки, а й джерела надходження грошей.
До останнього часу Білл Клінтон не бажав подавати вичерпних відомостей про своїх жертводавців. Одначе він не встояв перед перспективою призначення Гілларі на найважливішу міністерську посаду в адміністрації президента Обами. Як стало щойно відомо, Білл надав помічникам Обами список усіх 200 тисяч жертводавців на фундацію і бібліотеку Клінтона. Крім того, він пообіцяв не втручатися у справи дружини в разі призначення її державним секретарем.
Популярний телевізійний гуморист Джон Стюарт, коментуючи намір Обами взяти пані Клінтон, свого вчорашнього суперника, до майбутньої адміністрації, згадав знамениту пораду з фільму «Хрещений батько»: «Тримай своїх друзів близько до себе, а ворогів – ще ближче».
(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG