Доступність посилання

ТОП новини
07 червня 2020, Київ 09:34

«Газпром» із нового року не постачатиме газ Україні без контрактів


Російський газовий монополіст розраховує, що проблема заборгованості України за газ буде вирішена до січня, заявив речник «Газпрому».

В інтерв’ю російському телеканалові «Весті» в суботу Сергій Купріянов додав, що до нового року «ще є час домовитися».

Прес-секретар правління «Газпрому» нагадав, що меморандум про співпрацю в газовій сфері, який підписали прем’єри України і Росії 2 жовтня, чітко передбачає: основною умовою для підписання довгострокових прямих контрактів на постачання газу Україні і транзит газу її територією з поступовим переходом на ринкове ціноутворення для України було повне і безумовне погашення всієї наявної заборгованості української сторони.

За його словами, цього досі так і не відбулося, і з цим пов’язана та твердість, із якою «Газпром» визначив свої наміри.

Купріянов також заявив, що між Україною і Росією насправді немає суперечностей щодо розміру боргу, хоча сторони називають цілком різні числа. За словами речника «Газпрому» Україна при цьому враховує тільки вересень і жовтень, тоді як у Росії враховують і поточні поставки, бо листопад добігає кінця, і це «істотна сума», а ще є пені і штрафи.

Таким чином, сказав він, насправді розбіжності в оцінці поточної заборгованості немає, а українська сторона говорить лише про прострочену заборгованість.

У суботу ж український тижневик «Дзеркало тижня» публікує дані джерел у «Нафтогазі України», за якими борг за газ, що його поставила Україні компанія-посередник «РосУкрЕнерго», дійсно оцінюється в 2 мільярди 250 мільйонів доларів.

У п’ятницю «Нафтогаз України» закликав припинити спекуляції навколо боргу за газ і заявив, що відповідно до оформлених документів борг за спожитий цього року газ перед компанією «РосУкрЕнерго» становить 1 мільярд 267 мільйонів доларів.

У четвер президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна заборгувала за газ 2 мільярди 400 мільйонів доларів. У розмові з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером він доручив російському газовому монополістові стягнути з України цей борг «або в добровільному порядку, або в примусовому», повідомила прес-служба Кремля.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG