Доступність посилання

ТОП новини

Керівник «Єдиного Центру»: є два тижні, щоб обрати спікера і створити коаліцію


Лідер партії «Єдиний Центр» Ігор Кріль заявив, що у Верховної Ради є два тижні для того, щоб обрати спікера, який зможе об'єднати навколо себе більшість і створити нову коаліцію. На цьому він наголосив на прес-конференції у Донецьку в неділю.

На думку Кроля, президент Віктор Ющенко припинив дію указу про розпуск Верховної Ради і проведення позачергових парламентських виборів 7 грудня, щоб дати можливість домовитися політичним силам.

«Спікером повинна стати людина, яка зможе об'єднати навколо себе більшість і ця більшість створить коаліцію. Такими політичними фігурами, на мій погляд, є дві людини: це Іван Плющ і Володимир Литвин», – сказав Ігор Кріль.

За його словами, нова коаліція повинна «відправити у відставку популістський непрофесійний уряд Юлії Тимошенко і створити той уряд, який нестиме відповідальність за ситуацію в країні і зможе вивести Україну з важкої економічної кризи».

Ігор Кріль наголосив, що коли це питання не буде вирішено, то доведеться проводити позачергові парламентські вибори. Політик зазначив, що виступає за створення будь-якої коаліції – між БЮТ і Партією регіонів, між БЮТ, НУНС і Блоком Литвина, Партією регіонів, Блоком Литвина і НУНС.

«Якщо спікером буде Плющ, то однозначно в коаліції не буде БЮТ. Якщо спікером буде Литвин, то в коаліції може бути БЮТ, а може і не бути», – вважає голова «Єдиного Центру».

На його думку, навіть якщо в коаліції буде БЮТ, то можлива відставка уряду Юлії Тимошенко.

********
Президент Віктор Ющенко в жовтні підписав указ про припинення повноважень парламенту і проведення позачергових виборів в грудні 2008 року. Пізніше він припинив дію свого указу на невизначений термін для ухвалення законодавства, необхідного на подолання фінансової кризи. Наразі Президент заявляє, що альтернативою виборам може стати створення стабільної парламентської більшості.

XS
SM
MD
LG