Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: Ціна газу для України в 2009 році має бути меншою за 100 доларів


Середньорічна ціна на газ для України у 2009 році мала б складати менш ніж 100 доларів за тисячу кубометрів, заявив уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, відповідно до домовленостей, досягнутих Президентами України і Росії, для України ціна за газ складає 179,5 долара за тисячу кубометрів, що, в свою чергу, становить близько 50% від середньоєвропейської ціни (400 доларів) мінус вартість транзиту від кордонів України до пунктів передачі газу європейським споживачам.

«За домовленостями, досягнутими на рівні Президентів у лютому і на рівні прем'єрів у жовтні цього року, передбачається 3-річний період поступового переходу від сьогоднішньої до європейської формули ціноутворення (від 50% до 100%)», – цитує Соколовського прес-служба Президента.

На перший квартал 2009 року, заявляє Соколовський, середньоєвропейська ціна прогнозується на рівні 300 доларів.

«Звідси виходить, що у першому кварталі 2009 року ціна газу для України мала б складати близько 150 доларів (при сьогоднішньому коефіцієнті 50% до середньоєвропейської)», – сказав представник Секретаріату, додавши, що до середини другого півріччя наступного року ціна на газ, прив'язана до нафтового кошика, суттєво знижуватиметься.

«За умови подальшого виходу в четвертому кварталі на рівень цін першого кварталу 2009 року, середньорічна ціна для України мала б складати менше 100 доларів за тисячу кубометрів», – наголосив уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки.

XS
SM
MD
LG