Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Таджикистан домовилися про співпрацю


Україна і Таджикистан сьогодні підписали низку двосторонніх угод.

Церемонія підписання документів відбулася після двосторонньої зустрічі Президентів країн Віктора Ющенка та Емомалі Рахмона у Києві.

Зокрема, затверджені заходи до Міждержавної програми двосторонньої економічної співпраці між Україною й Таджикистаном на 2003-2012 роки, виконання яких сторони мають забезпечити протягом чотирьох найближчих років.

Як йшлося під час підписання, ці кроки сприятимуть розширенню договірно-правової бази, активізації зв’язків у сферах енергетики, промисловості, транспорту, агропромислового комплексу, в гуманітарній, банківській галузях.

Віктор Ющенко заявив, що найближчим часом керівники аграрно-промислового комплексу України, сільськогосподарських підприємств і окремих областей відвідають Таджикистан для визначення пріоритетів співпраці у сфері АПК між двома країнами.

«90-відсоткова залежність Таджикистану від імпорту продукції сільського господарства відкриває широкі двері для українських виробників цієї продукції, і українська сторона готова до цієї співпраці».

Також Президент України відзначив, що Таджикистан пропонує українським виробникам обладнання для гідроелектростанцій увійти на таджицький ринок.

А президент Рахмон додав: «Понад 80 відсотків таджицьких ГЕС обладнані українською технікою ще сорок років тому. Ми зацікавлені зберегти ці ГЕС, і просимо українців виготовити нам нове, сучасне обладнання для електростанцій...».

Президент Таджикистану перебуватиме в Українi з державним візитом до завтра.

XS
SM
MD
LG