Доступність посилання

ТОП новини

Президент стурбований подіями навколо перепоховання радянських воїнів на Львівщині


Віктор Ющенко вимагає від органів прокуратури швидкої та адекватної реакції на події навколо перепоховання радянських воїнів у місті Комарне Львівської області.

Як повідомляє прес-служба Президента, за словами прес-секретаря Глави держави Ірини Ванникової, Віктор Ющенко «наголошує: кожен, хто зневажить святий принцип, повинен відповідати перед законом».

Президент, за її словами, категорично засуджує будь-які прояви неповаги до військових поховань. Він наголошує, що усім – кожному воїну, хто боровся за Україну в ті часи, належить велика шана і честь.

«Президент закликає зрозуміти, що у часи Другої світової війни, опинившись між тоталітарними імперіями Гітлера і Сталіна, українці повстали на нерівну боротьбу з обома злочинними режимами. Не їх вина, а біда України, що її кращі сини були розділені фронтами», – додала прес-секретар.

Віктор Ющенко однозначно наголошує, що ми маємо схилити голову перед мужністю тих, хто до останнього бився у ворожому оточенні під Києвом, Севастополем, Одесою, в Карпатах та волинських лісах. «Вони однаково любили Україну – вояк Залізної сотні і боєць дивізій Кирпоноса. Смерть кожного з них однаково болісно переживали їх матері на Галичині чи на Донбасі», – сказала Ірина Ванникова.

За її словами, Віктор Ющенко наголошує, що не дозволить жодному представникові влади чи політикам піддавати сумнівам перемогу українського народу нацизмом і сталінізмом.

Наприкінці листопада у місті Комарне Городоцького району Львівської області знесли пам'ятник радянським солдатам і розрили поховання. Місце розкопок не було захищене, а викопані скелети місцеві підлітки фотографували на мобільні телефони, повідомляли ЗМІ.

Представники Городоцької райадміністрації і мерії міста Комарне повідомили, що рішення перепоховати останки радянських воїнів ухвалила сесія міськради – «з тією лише метою, що на міському кладовищі за ними краще доглядатимуть».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG