Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Про вступ до НАТО треба домовлятися і з Москвою


Президент Віктор Ющенко вважає, що Україна має вести переговори про вступ до НАТО не тільки з членами Альянсу, а і з Росією.

Про це він сказав в інтерв’ю агенції «Франс Прес», повідомляє прес-служба Президента.

«Дебати йдуть про занадто великий шматок інтересів. Якщо ви запитаєте мене, що це тільки рішення блоку, і на нього ніхто не впливав, то я скажу, що такий вплив існує. І він є серйозним», – сказав Президент.

Віктор Ющенко зазначив, що вступ України до НАТО є складним геополітичним питанням.

Президент підтвердив, що необхідно провести ще багато роботи на двосторонньому рівні, і, зокрема, з Росією.

«Це ті переговори, які повинні принести всім сторонам, які зацікавлені чи не зацікавлені у наближенні України до НАТО, відповіді на всі питання, які виникають у межах регіональних чи двосторонніх відносин», – сказав Ющенко.

Він наголосив, що Україна зацікавлена у дружніх взаєминах із Росією та будуватиме з Російською Федерацією політику добросусідства і партнерства.

Президент наголосив, що в процесі вступу України до НАТО немає жодної загрози для Росії.

Крім того, результати засідання ради міністрів закордонних справ країн-членів НАТО Президент назвав прогресом.

Віктор Ющенко додав, що за останні три роки в цілому у європейській та євроатлантичній інтеграції українська сторона здійснила важливі кроки.

У вівторок рада міністрів закордонних справ НАТО запропонувала Україні новий формат відносин у рамках річної національної програми.
Тим часом народний депутат Тарас Чорновіл (до недавнього часу він був членом фракції Партії регіонів), коментуючи заяву Віктора Ющенка, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода, що, на його думку, це свідчення того, що Президент боїться «втратити додатковий контроль над владою».
XS
SM
MD
LG