Доступність посилання

ТОП новини

88% українських СІЗО непридатні для тривалого утримання в’язнів


Державний департамент із виконання покарань України заявляє про непридатність для довгострокового утримання ув'язнених 88% слідчих ізоляторів.

Як заявила заступниця керівника держдепартаменту Наталія Калашник, «перевантажені сьогодні всі слідчі ізолятори. У нас у державі їх 32. При цьому 28 з них не пристосовані взагалі, щоб там перебували люди довгий час».

За її словами, багатьом будівлям СІЗО вже по 50-100 років, «вони пережили бомбардування в Першу світову, Другу світову війну».

Представниця Держдепартаменту з виконання покарань визнає, що в СІЗО відсутні належні умови для утримання ув'язнених і не проводився необхідний ремонт.

Калашник закликала правозахисні організації підтримувати громадський контроль і громадську дискусію для вироблення ініціатив і пропозицій щодо поліпшення роботи пенітенціарної системи, зокрема, умов утримання ув'язнених.

У листопаді 2007 року Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила, що в слідчих ізоляторах щорічно, за даними з 2004 року, помирає 130-135 людей.

XS
SM
MD
LG