Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада схвалила в першому читанні два антикризові законопроекти


На ранковому засіданні парламенту народні депутати ухвалили в першому читанні два антикризові законопроекти: про запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу та про заходи соціального захисту населення від кризи.

Зокрема, у законопроекті про соціальний захист населення від кризи пропонується встановити мораторій на збільшення видатків всіх органів влади в 2009 році. Крім того, планується заборонити збільшення штату працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій державної й комунальної власності.

Законопроект про запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу, зокрема, передбачає до 1 вересня 2009 року дозволити вивезення насіння соняшника, подрібненого або неподрібненого, без сплати експортного мита.

Також передбачається, що за зверненнями сільськогосподарських товаровиробників банки пролонгують на період до 1 листопада наступного року непогашені кредити, залучені у 2005–2008 роках, за відсотковими ставками не вище від тих, що передбачені основними кредитними договорами, без застосування штрафних санкцій.

Наразі в засіданні парламенту триває перерва, після якої депутати мають намір заслухати прийняття присяги членами Вищої ради юстиції й розглянути питання про обрання й звільнення суддів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG