Доступність посилання

ТОП новини

Обама знову закликав губернатора штату Ілінойс піти у відставку


Новообраний президент США вкотре закликав Рода Блаґоєвича залишити посаду в зв'язку зі звинуваченнями у корупції, висунутими проти нього.

Барак Обама наголосив, що ані він, ані його команда нічого не знали про наміри Блаґоєвича, який, за даними ФБР, планував отримати фінансову вигоду від призначення нового сенатора від Ілінойсу на місце, яке звільнилося після обрання Обами президентом.

Виступаючи в четвер у Чикаго, Барак Обама зазначив: «Є традиція державної служби, коли люди йдуть на неї з добрих причин, щоб служити суспільству. Але є й традиція, згідно з якою люди дивляться на політику як на бізнес. І однією з причин, через яку я прийшов у політику, обирався до сенату штату і до сенату США, а, врешті, і на президента, це те, що ми повинні повернути ту традицію державної служби, котра звернена до людей, до їхнього життя, їхніх надій, їхніх мрій, а не до питання «у чому тут моя вигода»?»

Після попередніх закликів Обами до відставки Блаґоєвича, свого однопартійця в Демократичній партії, адвокат губернатора заявив, що той не збирається йти з посади.

У США в більшості штатів у разі звільнення сенаторського крісла довиборів не проводять, а нового сенатора на термін, що залишився до наступних чергових виборів, призначає губернатор.

XS
SM
MD
LG