Доступність посилання

ТОП новини

Влада Росії зриває акції опозиції


У Москві міліція зі спецзагонами оточила площу в центрі міста, де мав відбутися «Марш незгодних». Учасників мітингу затримували на шляху до місця акції.

За повідомленнями, серед затриманих – один із лідерів руху «Інша Росія» Едуард Лимонов, лідер руху «Ми» Роман Доброхотов, кореспондент газети «Коммерсант» Андрій Козенко і багато інших.

Кореспондент Радіо Свобода був очевидцем затримання принаймні 50 осіб, які мали намір взяти участь у не санкціонованій владою акції; багатьох із них під час затримання побили.

В іншому місці Москви міліція силою розігнала мітинг відставних генералів. Цю демонстрацію організував так званий Союз радянських офіцерів із нагоди роковин повстання декабристів у Росії 14 грудня 1825 року, але її учасники мали намір по тому взяти участь і в «Марші незгодних».

Там, за повідомленнями, теж затримано близько 50 осіб.

Це сталося наступного дня по тому, як у суботу відомі критики Кремля Гаррі Каспаров і Борис Нємцов заснували нову опозиційну організацію з назвою «Солідарність».

У Підмосков’ї, в місті Хімки, міліція блокувала в неділю автобус із приблизно 40 делегатами суботнього установчого з’їзду руху «Солідарність» із різних регіонів Росії. Як повідомили делегати Радіо Свобода, за формальну підставу затримання назвали перевірку документів.

У Санкт-Петербурзі міліція теж затримувала учасників «Маршу незгодних».

Напередодні, в суботу, невідомі нападники побили в цьому місті ще одного опозиційного до влади діяча, активіста «Лівого фронту» Максима Малишева. Як вважають супротивники російської влади, це зробили з метою перешкодити активістові взяти участь у марші.
XS
SM
MD
LG