Доступність посилання

ТОП новини

Чи є в парламенті коаліція?


Новообраний голова Верховної Ради Володимир Литвин

Київ – Попри обрання Володимира Литвина головою Верховної Ради України і перші за останній час позитивні голосування народних депутатів, в парламенті триває дискусія: є там коаліція чи немає. Якщо блоки Юлії Тимошенко і Володимира Литвина одностайно ухвалили рішення про входження до коаліції, то в блоці «Наша Україна – Народна самообоорона» дискусії тривають.

На сьогодні необхідно припинити розмови про те, чи існує коаліція, заявив на останній прес-конференції новий голова парламенту Володимир Литвин. За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду, коаліція формується фракціями. Володимир Литвин вважає, що рішення трьох фракцій є, а решта – це політичні дискусії.

Сьогодні продовжать дискутувати над напрацюванням тексту коаліційної угоди депутати з фракції НУНС. Наразі остаточної версії документа ще немає, повідомила Радіо Свобода «Нашоукраїнка» Ксенія Ляпіна: «На наш погляд, поки що коаліції немає, але я оптиміст і вірю, що вона можлива. Якщо не займатимуться повокаціями в перші чергу БЮТ. Для того, щоб вона створилася, потрібно довести до кінця переговори. Бо коаліція потрібна для змістовної роботи, а не для того, щоб застрахуватися від дочасних виборів. Над цим триває робота, і останнє рішення фракції було чітке і зрозуміле, в понеділок ми продовжимо роботу і дивимося результати переговорників».

Коаліція існує і результативно працює

А от колега Ксеній Ляпіної з фракції НУНС Юрій Кармазін навпаки, вважає, що коаліція вже є.

За його словами, є всі підстави вважати про результативну роботу коаліції, а не просто про відсутність чи наявність коаліції.

«Коаліція існує, після того, як ухвалили рішення більшістю фракції НУНС. Я пишаюся тим, що поставив свій підпис. Правда, після цього я бачу шаленство з боку Банкової на мою адресу, але я переживу. Ми 37 підписами затвердили рішення фракції про утворення коаліції між БЮТ, НУНС і Блоком Литвина. Що стосується Конституції, то там чітко написано, що на базі політично узгоджених позицій створюється коаліція. Є у нас політично узгоджені позиції? Є!», – зазначив народний депутат Юрій Кармазін з фракції НУНС.


9 грудня народні депутати України обрали Володимира Литвина Головою Верховної Ради. Тоді ж він оголосив про створення коаліції у складі фракцій НУНС, БЮТ і Блоку Литвина.Прес-служба НУНС заявила, що фракція не схвалювала тексту коаліційної угоди, але продовжує працювати над цим документом.

Ця робота триватиме і сьогодні.

(Київ – Прага)
XS
SM
MD
LG