Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті – коаліція, а в НУНС – розкол


Підписання коаліційної угоди між фракціями БЮТ, НУНС та Блоком Литвина, Київ, 16 грудня 2008 р.

Київ – Фракції БЮТ, Блоку Литвина та НУНС підписали коаліційну угоду. Натомість В’ячеслав Кириленко та Роман Зварич, на знак протесту проти такої позиції більшості членів НУНС, склали із себе повноваження відповідно голови та заступника голови фракції.

Підписанню коаліційної угоди передували тривалі переговори серед нашоукраїнців.
У вівторок вранці з перевагою в один голос фракція НУНС ухвалила рішення про вступ до коаліції. Вирішальним став підпис депутата Ярослава Джоджика.
«Просто дебільна позиція»
Натомість лідер фракції НУНС В’ячеслав Кириленко подав у відставку, пояснивши це тим, що він не згодний із цим рішенням, а тому не може очолювати фракцію, де його думка – у меншості.
Так само вчинив і його заступник Роман Зварич, який відреагував на позицію колег по фракції доволі емоційно. «Говорити про те, що коаліція створена, а потім приймати рішення про входження в коаліцію, то це, м’яко кажучи, непослідовна позиція. А якщо називати речі своїми іменами – це просто дебільна позиція», – сказав Зварич.
Невдовзі коаліційну угоду підписав заступник голови лідера НУНС Борис Тарасюк. Текст угоди ще не оприлюднений. Проте, за словами підписантів, відомо, що в ній передбачено відмову від дострокових парламентських виборів, від внесення змін до Конституції. Останніми було дописано пункти про законодавче врегулювання ринку землі, референдуму щодо вступу в НАТО та вшанування учасників національно-визвольних змагань – ОУН-УПА.
До речі, найближчим часом прихильників коаліції у НУНС побільшає. Адже сьогодні парламент задовольнив заяву депутата-нашоукраїннця Святослава Вакарчука про складання повноважень. Відтак депутатський мандат має отримати Олександр Бобильов, який був делегований у список «Народною самообороною» Юрія Луценка.

Претенденти на лідера фракції

Дві найімовірніші кандидатури на нового голову фракції НУНС – це лідер Народного Руху Борис Тарасюк та голова київської міської організації Народний Союз «Наша Україна» Микола Мартиненко.
«В’ячеслав Кириленко правильно зробив, – коментує ситуацію депутат-нашоукраїнець Олександр Омельченко. – Не маючи підтримки більшості у фракції, він подав у відставку. Може бути головою фракції Борис Тарасюк. Але політрада блоку свого часу ухвалила рішення, що очолює фракцію представник Народного Союзу «Наша Україна» – найбільшої партії у складі фракції. Тому, на мій погляд, буде рекомендований Микола Мартиненко».
Сам Микола Мартиненко у розмові з Радіо Свобода не підтвердив і не спростував можливості того, що його оберуть новим головою фракції НУНС.
В інтерв’ю Радіо Свобода депутат від НУНС Ярослав Кендзьор зазначив, що прихильники В’ячеслава Кириленка не братимуть участі у виборах нового голови. Він також визнав, що у фракції фактично не лише відбувся, а й оформився розкол.
(Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG