Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: Неплатежі України завдають збитку економіці Росії


Кошти, якi Україна не сплатила за газ, мають пiти на розвиток росiйської економiки i забезпечення зайнятостi росiян, заявив офiцiйний представник російського «Газпрому» Сергiй Купрiянов.

Вiн послався на данi iнституту енергетики i фiнансiв, за якими загалом у росiйськiй економiцi 1 рубель капiтальних вкладень дає приблизно 5 рублiв загального зростання ВВП (без урахування зростання продуктивностi працi).

Таким чином, додатковi iнвестицiї в росiйську економiку в розмiрi 2,15 мільярда доларів українського газового боргу можуть привести в перспективi до збiльшення ВВП країни на 0,72%, кажуть у «Газпромі».

«Неплатежі України за газ фактично знижують собівартість української продукції та роблять її більш конкурентоспроможною на зовнішніх ринках, у тому числі в Росії. Враховуючи те, що велику частину товарів, які імпортують з України, також виробляють у Росії, неплатежі за газ завдають збитку, передусім тим галузям, з якими на внутрішньоросійському ринку конкурують українські товари», – заявив Купріянов.

Зокрема, за його словами, йдеться про чорну металургію, важке машинобудування, виробників енергетичного й електроустаткування.

«Нафтогаз України» вже сплатив борг за газ, поставлений з Росії у вересні й жовтні.

Представник «Газпрому» минулого тижня заявив, що Україна до кінця року не планує сплачувати решту заборгованості, а тому з 1 січня постачання газу до України припинять.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG