Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції знову закликав негайно припинити насильство в смузі Газа


Ніколя Саркозі засудив у розмові з лідером палестинської автономії Махмудом Аббасом палестинські провокації і непропорційне застосування сили Ізраїлем.

Н. Саркозі «висловив жаль у зв’язку з великими втратами серед цивільного населення і закликав до негайного припинення ракетного обстрілу Ізраїлю та ізраїльських бомбардувань смуги Газа».

Глава французького МЗС Бернар Кушнер, у свою чергу, заявив, що «мінімально прийнятні для населення Гази умови може гарантувати лише повернення до перемир'я».

В офіційній заяві Б. Кушнер також «нагадав про необхідність гуманітарної підтримки населенню Гази, яку Франція і Євросоюз у будь-який момент готові збільшити».

При цьому за його словами, «Євросоюз готовий відновити свою роль в наданні сприяння на пропускних пунктах у смузі Газа, які повинні залишитися відкритими».

Ізраїльська авіація в суботу атакувала десятки штабів, тренувальних центрів і складів зброї, які використовують радикальні угрупування та ісламістська поліція в смузі Газа. Кількість жертв авіанальотів перевищила 300, понад 700 осіб поранені.

Серед поранених і загиблих є діти, зокрема громадянка України з дитиною.

Метою операції, що одержала назву «Литий свинець», ізраїльська влада називає повне припинення ракетного обстрілу з боку палестинських бойовиків і попереджають, що бойові дії продовжуватимуться і при необхідності розширятися. Бомбардування, що почалися у суботу вранці, з настанням темноти поновилися.

Палестинці відповідають ракетно-мінометним обстрілом прилеглих до Ізраїлю районів. Військові та поліція з початку дня нарахували біля півсотні пусків.


XS
SM
MD
LG