Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат Президента: українцям не слід непокоїтися газовими переговорами


Перший заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Шлапак заявляє, що незважаючи на міжурядові газові переговори між Україною і Росією, українські громадяни не відчують жодних обмежень у газо- і теплопостачанні.

«Перебіг газових переговорів – не привід для занепокоєння громадян України. Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій, і у неї є достатній ресурс у газосховищах для внутрішніх проблем», – цитує прес-служба президента слова Олександра Шлапака.

Секретаріат Президента вважає, що створений російським «Газпромом» штаб для обмеження поставок газу в Україну з 1 січня 2009 року є політичним інструментом тиску.

«Анонсований російською стороною штаб з підготовки до припинення подачі газу в Україну є скоріше політичним інструментом тиску... Використання нашими партнерами «військової» риторики наприклад «штаб», «фронт» ми розцінюємо скоріше як емоційні зриви, ностальгію за часом, коли відповіді на складні питання давалися з позиції сили», – зазначає Олександр Шлапак.

Він також повідомив, що Президент Віктор Ющенко попередив керівників місцевої влади всіх рівнів про неприпустимість використання ситуації, яка склалася в газових переговорах, для прикриття власних прорахунків у сфері житлово-комунального господарства.

30 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» завершила перерахування близько 1,5 мільярда доларів компанії «РосУкрЕнерго» в рахунок погашення заборгованості за поставлений природний газ, у такий спосіб погасивши її.

Раніше в ефірі російського телеканалу «Вести» голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив про створення оперативного штабу для обмеження поставок газу в Україну, але при цьому висловив сподівання, що сторони дійдуть до спільного знаменника до 1 січня 2009 року.
XS
SM
MD
LG