Доступність посилання

ТОП новини

Купріянов: Україна краде газ і боргує за поставки 614 мільйонів доларів


Речник російського «Газпрому» Сергій Купріянов заявив сьогодні на прес-конференції у Москві, що Україна визнає, що вона здійснює несанкціонований відбір транзитного російського газу.

«Як ви знаєте, керівництво «Нафтогазу України» офіційно і публічно заявило про те, що відбирає 21 мільйон кубічних метрів газу із транзиту. Таким чином, українська сторона відкрито визнає, що краде газ, і не ганьбиться при цьому», – сказав Купріянов.

Він також зазначив, що Україна не узгодила з «Газпромом» об’єм транзиту газу до Європи на наступну добу – 3 січня. Тому, за словами речника «Газпрому», вони збільшили транзит до Європи через Білорусь.

Окрім цього Купріянов зауважив: «Ми дали заявку Україні на 303 мільйонів кубічних метрів транзиту але нам було відмовлено, узгоджено лише об’єм у 296 мільйонів кубометрів».

За словами Купріянова, перераховані українською стороною в рахунок покриття заборгованості 1,5 мільярда доларів «Газпром» отримає лише 11 січня.

«Ці гроші покривають заборгованість по штрафах і частину газового боргу за постачання. Заборгованість за постачання газу таким чином із української сторони зберігається на сьогодні у сумі 614 мільйонів доларів», – заявив Купріянов.

XS
SM
MD
LG