Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» чекає від «Газпрому» руху назустріч


Українська сторона не має наміру підвищувати ставку на транзит але чекає від «Газпрому» поступок у питанні щодо ціни на газ, повідомив прес-секретар НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський у п’ятницю в ефірі «Ехо Москви».

«Ми виходимо з економічно обґрунтованої ціни і не збираємося задирати ціну з метою додаткового прибутку», – заявив Землянський. За його словами, українську сторону влаштовує збереження існуючої ставки транзиту у 1,7 долара за тисячу кубів (на 100 кілометрів). «Ми будемо виходити з ціни, яку буде пропонувати «Газпром», – відзначив Землянський.

При цьому він наголосив, що «Нафтогаз» чекає від «Газпрому» руху назустріч.

«Якщо ставка 1,7 долара при ціні у 250 доларів («пільгова ціна» запропонована «Газпромом» Києву на 2009 рік), то ми тоді втрачаємо півмільярда доларів, ми на це не згодні», – заявив речник «Нафтогазу України».

Україна вважає, що оптимальна ціна на газ є в діапазоні 200-235 доларів. Землянський нагадав, що російська сторона відмовилася продавати Києву газ за ціною у 235 доларів при підвищенні тарифу за транзит до 1,8 долара.

«Газпром» вже заявив увечері 1 січня, що у зв’язку з відмовою Києва від пільгової ціни тариф 2009 року складе для Києва 418 доларів за тисячу кубічних метрів блакитного палива.

XS
SM
MD
LG