Доступність посилання

ТОП новини

2009 рік для Німеччини є роком виборів


Засідяння німецького Бундестагу
Засідяння німецького Бундестагу

Берлін – 2009 рік обіцяє бути для Німеччини вкрай бурхливим. Адже в цій країні відбудуться вибори до Бундестагу, а також до земельних парламентів. Початок року визначатимуть, однак, дебати навколо питання про подолання наслідків світової економічної кризи.

«Робити прогнози складно, особливо, якщо вони стосуються майбутнього». Цей вислів приписують американському письменнику Марк Твену. З огляду на світову економічну кризу ніхто не береться сьогодні давати точних прогнозів на 2009 рік й у Німеччині. Економічні інститути вимушені постійно виправляти свої розрахунки. Але всі говорять про одну тенденцію, яка, однак, не вселяє надії, а саме – сповільнення економічного розвитку і скорочення валового внутрішнього продукту.
Оскільки німецька економіка сильно залежить від експорту, німецькі компанії відчули світову економічну кризу передусім через скорочення попиту на їхню продукцію за кордоном. Тепер у країні розмірковують над необхідністю посилити споживчий попит на внутрішньому ринку – наприклад, за рахунок зниження податків. За це виступає, зокрема, міністр економіки Німеччини Міхаель Ґлос.
На німців чекає 15 передвиборчих кампаній
Але чи стане наступний рік для німців роком зниження податків? Про це ще говорити зарано. Країна зараз перебуває в пошуку рецептів боротьби з кризою. І таких порад напевно додасться, оскільки наступний рік є для Німеччини ще й роком виборів – при чому обиратиметься не тільки новий склад Бундестагу, але й новий склад земельних парламентів. Політичним партіям у Німеччині впродовж наступних 12 місяців доведеться загалом 15 разів боротися за виборців.
За таких умов, зауважують оглядачі, існує небезпека, що через перманенту передвиборну боротьбу політикам буде просто не до розв’язання нагальних проблем. Заступник голови фракції Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів у Бундестазі Вольфґанґ Босбах запевняє, що такого не буде.
«Упродовж багатьох місяців у великій коаліції ми вели переговори про важливі політичні теми і от тепер ми досягли домовленостей і переходимо до нормальної законодавчої діяльності. Тобто, коаліція, попри критику, функціонує добре і має твердий намір працювати в інтересах країни до кінця свого терміну», – сказав Босбах.
Водночас він виходить з того, що нинішні коаліційні партнери не мають наміру після виборів знову продовжити велику коаліцію. Отже, на Німеччину чекає нелегкий рік, як в економічному, так і в політичному сенсі.
(Берлін –Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG