Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз не піде на конфлікт з Росією через газ – експерт


Європейський Союз не буде загострювати відносини з Російською Федерацією, аби допомогти Україні добитись вигідніших умов поставок російського газу в 2009 році.

Таку думку висловила в інтерв’ю УНІАН президент Фонду регіональних стратегічних досліджень (Москва) Марина Лужікова.

«Які б процеси не відбувалися у Росії, європейці намагатимуться уникати конфлікту з РФ», – сказала експерт.

Вона зауважила, що заяви представників Чехії, яка з 1 січня 2009 року головує у Євросоюзі, підтверджують цей факт.

За словами експерта, збільшення оплати транзиту російського газу українською територією, чого добивається Україна, призведе до подорожчання газу для споживачів в Євросоюзі, а цьому європейці намагатимуться запобігти.

За словами М. Лужікової, «Газпром» може вимагати від компаній-партнерів у ЄС подавати судові позови проти України за зрив поставок газу, в якому росіяни звинувачують українців, а українці росіян.

Аналітик назвала погрозами заяви росіян підняти ціну на газ для України до 418 доларів за тисячу кубометрів.

«Розмови про одномоментне підвищення ціни до загальноєвропейського рівня можна сприймати тільки як спосіб тиску і каткалізатор досягнення необхідних Росії рішень. Не більше», – сказала М. Лужікова.

Вона додала, що українська економіка навряд чи зможе бути конкуретоспроможною при ціні на газ більше 250 доларів за тисячу кубометрів.

2 січня представники Чехії, яку першою відвідала українська делегація з проханням до країн ЄС допомогти Україні вирішити газову суперечку з Росією, заявили, що не будуть втручатись у конфлікт, поки поставки газу до Євросоюзу залишаються без змін.

Третього січня Польща, Румунія, Болгарія та Угорщина заявили про скорочення поставок газу через Україну після чого стало відомо, що 5 січня у Брюсселі відбудеться спеціальне засідання представників ЄС з українсько-російської газової проблеми.

Найбільший отримувач російського газу – Німеччина – станом на третє січня отримував його у таких самих обсягах, як і раніше.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG