Доступність посилання

ТОП новини

ЄС не ставатиме на чийсь бік у газовому конфлікті – віце-прем'єр Чехії


Про це заявив Александр Вондра, віце-прем'єр Чехії, яка головує в ЄС.

«Ми відмовляємося стати на бік кого-небудь у цьому диспуті. Це комерційна суперечка, ми не знаємо всіх деталей всіх контрактів, які є конфіденційними».

Водночас чеський віце-прем'єр закликав російську та українську сторони якнайскоріше врегулювати газову суперечку. «Росія та Україна мають самі вирішити свій конфлікт якомога скоріш», – заявив він.

За його словами, ЄС не виступатиме в ролі посередника у врегулюванні комерційної суперечки між Росією та Україною, «але наполягатиме на дотриманні ними договорів, оскільки під сумнів поставлені надійність «Газпрому» як постачальника газу та України як держави-транзитера».

Наразі в турне країнами ЄС перебувають віце-президент «Газпрому» Олександр Медведєв та українська делегація на чолі з міністром енергетики Юрієм Проданом, які роз'яснюють європейцям свої позиції.

Ситуація з газопостачанням ЄС обговорюватимуть 5 січня в Брюсселі заступники постійних представників 27 країн-членів цієї регіональної організації.

9 січня в бельгійській столиці відбудеться планове засідання координаційної групи ЄС по газу, на яке запрошені представники «Газпрому» і «Нафтогазу України».
XS
SM
MD
LG