Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 13:07

США і Грузія підпишуть Хартію про партнерство 9 січня


Міністр закордонних справ Грузії Ґріґол Вашадзе і державний секретар США Кондоліза Райс підпишуть Хартію про стратегічне партнерство між країнами у п’ятницю, повідомили в Міністерстві закордонних справ Грузії.

Спершу підписати документ планували 4 січня, але через загострення ситуації на Близькому Сході процедуру перенесли.

Зміст документа поки що детально не розголошують. Повідомляють лише, що він буде подібний до такої ж Хартії про стратегічне партнерство, яку США підписали з Україною в грудні.

За попередньою інформацією, документ, зокрема, передбачає підтримку Грузії в проведенні реформ і посиленні грузинської армії.

При цьому, як і в випадку з Україною, сама Хартія є політичною декларацією, а не угодою, обов’язковою до виконання.

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі в новорічному зверненні до народу заявив раніше, що документ про грузинсько-американську стратегічну співпрацю фактично стане «виходом з Георгіївського трактату» (за ним 1783 року найбільша з тодішніх грузинських держав перейшла під протекторат Росії, що врешті привело 1800–1801 року до остаточного приєднання Грузії до Росії) і «прощанням з епохою старшого і молодшого брата».

«Звичайно, ця хартія не забезпечить нас абсолютною безпекою, але у віддаленій перспективі перетворить Грузію на державу абсолютно іншого рівня», – заявив Саакашвілі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG