Доступність посилання

ТОП новини

Дубина: Заяви про те, що Україна краде газ, – неправда


Голова правління «Нафтогазу України» Олег Дубина спростовує заяви керівництва російського «Газпрому» про несанкціонований відбір природного газу, що постачається російською компанією до Європи через територію України.

«Всі заяви про те, що Україна краде газ, – це неправда», – заявив у вівторок Дубина, зазначивши, що «Газпром» у ніч із 5 на 6 січня скоротив поставки транзитного газу із 262 мільйонів кубометрів до 73,6 мільйона.

Тепер, за його словами, постачання транзитного газу з наявних 7 входів здійснюються тільки через газовимірювальну станцію «Суджа».

При цьому «Нафтогаз» розподіляє зазначений обсяг транзитного газу в усіх напрямках («виходах»).

Крім того, з власних ресурсів для транзиту газу НАК використовує 14,6 мільйона кубометрів на добу, які відбираються з підземних сховищ.

Наразі внутрішнє споживання газу в Україні становить 260 мільйонів кубів на добу, з яких 200 мільйонів відбираються з підземних сховищ і 60 мільйонів – газ власного видобутку.

Дубина запевнив, що Україна повністю виконує свої зобов'язання з транзиту газу перед європейськими партнерами і в разі, якщо «Газпром» збільшить поставки палива, газотранспортна система України без проблем забезпечить транспортування цього палива до країн Європейського Союзу.

Зараз у підземних сховищах газу є 16,5 мільярда кубометрів газу, який належить «Нафтогазові України».

Ющенко поінформував ЄС про ситуацію з газом

Президент Віктор Ющенко допускає припинення російським «Газпромом» постачання природного газу для транзиту до європейських країн через територію України.

Як повідомила у вівторок прес-служба Глави держави, про це йдеться в телеграмі Ющенка до керівництва Євросоюзу та голів європейських держав.

«Вважаю за необхідне поінформувати Вас, що на ранок 6 січня 2009 року ВАТ «Газпром» різко скоротив постачання газу в Україну для подальшого транзиту європейським споживачам», – сказано у телеграмі Президента.

За його словами, «станом на 23:00 5 січня російського газу поставили на східний кордон України 262 мільйони кубометрів, на 9:00 6 січня – 93 мільйони, а на 11:30 6 січня – 73 мільйони кубів».

Президент України запевняє Європу в тому, що Україна використовує для своїх потреб виключно газ власного видобутку і газ, закачаний у підземні сховища, за який повністю сплатила.

Україна і Росія відновлять газові переговори 8 січня

Російський «Газпром» і «Нафтогаз України» продовжать переговори щодо умов постачань і транзиту природного газу в 2009 році через два дні в Москві, заявив у вівторок голова правління української компанії Олег Дубина.

«Я говорив із Міллером (голова «Газпрому» Олексій Міллер) – 8-го числа вилітаю до Москви і продовжу там переговори», – сказав Дубина.

Попередній раунд переговорів завершився безрезультатно пізно ввечері 31 грудня, після чого «Газпром» 1 січня припинив постачання газу для потреб українських споживачів, а також скоротив обсяги його транзиту територією України до Європи.

«Нафтогаз України» інформує

«Нафтогаз України» інформує

Так змінилася ситуація в газотранспортній системі України з 31 грудня минулого року до 1 січня нинішнього
(дивитися зображення)

А таке було становище в газотранспортній системі України опівдні 6 січня цього року
(дивитися зображення)

Пізніше 6 січня голова правління «Нафтогазу» Олег Дубина повідомив, що російський «Газпром» продовжував далі скорочувати постачання газу до Європи і на 16 годину подавав до українських газогонів уже тільки з розрахунку 58 мільйонів кубометрів на добу.ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG