Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» скоротив поставки газу Європі більш як учетверо


Таким чином, «Газпром» вкотре за останні декілька діб свідомо відмовляється від виконання своїх зобов’язань перед європейськими контрагентами, заявляє «Нафтогаз України». Європейський Союз засудив зниження поставок російського газу до європейських споживачів як «цілком неприйнятні».

За даними «Нафтогазу України», сьогодні на 10 годину ранку поставки російського газу на кордоні Росії з Україною становили лише 73,8 мільйонів кубометрів на добу, порівняно з майже 315 мільйонами на ту ж годину вчора.

При цьому Україна транзитує обсяги російського газу до країн Європи за власний рахунок та з власних резервів, наголошує «Нафтогаз» у своїй заяві. Зокрема, на ту ж 10 ранку сьогодні Україна подала до Європи газу з розрахунку понад 82 мільйони кубометрів на добу.

Водночас диспетчерські служби російського «Газпрому» в односторонньому порядку припинили спілкування з диспетчерськими службами «Нафтогазу», повідомляє українська компанія.

Голова правління «Нафтогазу України» Олег Дубина допускає повне припинення російським «Газпромом» поставок природного газу для транзиту до європейських країн через територію України.

Іще вчора, після перших значних скорочень подачі російського газу для транзиту до Європи, через це залишилася працювати лише одна з чотирьох газовимірювальних станцій на кордоні з Росією, через які до української газотранспортної мережі надходить російський газ. Відтак газ іде лише північною частиною мережі.

«Нафтогаз» заявив тоді, що таким чином «Газпром» поставив під загрозу газопостачання до країн Європи. Сьогодні вже повідомляють про значне скорочення чи й припинення подачі російського газу до Австрії, Болгарії, Греції, Македонії, Румунії, Туреччини, Угорщини, Хорватії.

Таким чином, робить висновок «Нафтогаз України» в сьогоднішній заяві, «Газпром» вкотре за останні декілька діб свідомо відмовляється від виконання своїх зобов’язань перед європейськими контрагентами.

Українська компанія офіційно заявляє, що всі претензії щодо зниження обсягів постачання природного газу мають бути адресовані «Газпромові».

ЄС засуджує скорочення газопостачання до Європи

Європейський Союз засудив як «цілком неприйнятні» зниження поставок російського газу до європейських споживачів в умовах газової суперечки між Росією та Україною.

У своїй заяві ЄС вимагає відновити постачання до Європи і закликає сторони негайно повернутися за стіл переговорів.

Для швидшої нормалізації ситуації Євросоюз планує «інтенсифікувати діалог» із обома сторонами.

Протягом ночі й сьогоднішнього ранку Росія різко скоротила поставки газу Європі. Країни південно-східної Європи заявили, що газопостачання до них повністю припинене, а деякі держави в центральній і західній Європі повідомили про різке скорочення поставок.

Росія й Україна не домовилися про постачання газу з Росії до України, через що ці поставки повністю припинено, і не можуть домовитися про умови транзиту російського газу до Європи. Росія звинувачує Україну в «крадіжках» газу, хоча доказів не наводить, і заявляє, що через ці «крадіжки» й обмежує транзит газу через Україну.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG