Доступність посилання

ТОП новини

Принаймні 17 європейських країн залишилися без частини чи й усього російського газу


Станом на 19 годину київського часу в вівторок перелік таких держав значно розширився порівняно з ранком.

За даними «Нафтогазу України», який забезпечує транзит російського газу, російська компанія «Газпром» скоротила поставки газу Європі більш як учетверо.

Таким чином, «Газпром» вкотре за останні декілька діб свідомо відмовляється від виконання своїх зобов’язань перед європейськими контрагентами, заявляє «Нафтогаз».

Європейський Союз засудив зниження поставок російського газу до європейських споживачів як «цілком неприйнятні».

Деякі з цих країн мають і інші джерела постачання природного газу, та майже всі вони оголосили, що мусять вдатися до накопичених у сховищах резервів.

Австрія: подача російського газу впала на 90 відсотків (нафтогазова компанія OMV).

Болгарія: поставки російського газу зупинено повністю (державна газова компанія «Българгаз»); Болгарія найбільше залежна від російського газу, який покриває 92 відсотки її споживання.

Боснія і Герцеговина: постачання російського газу, який іде через Угорщину, припинено повністю (газовий оператор BH-Gas).

Греція: поставки російського газу цілком припинено (Державна газова корпорація).

Італія: скорочення поставок російського газу приблизно на 90 відсотків (нафтогазова група ENI).

Македонія: постачання російського газу цілком припинено (газова компанія Gama).

Німеччина: подача російського газу скорочена «значно», але точні числа не називають (імпортери газу Wingas і E.ON Ruhrgas).

Польща: постачання російського газу через Україну впали на 85 відсотків, натомість посилено його поставки через Білорусь (нафтогазова компанія PGNiG).

Румунія: поставки російського газу скорочені на 75 відсотків (державна компанія-оператор нафтогонів Transgaz).

Сербія: постачання російського газу скорочене наполовину (газова компанія Srbijagas).

Словаччина: подача російського газу скорочена на 70 відсотків, у країні оголошують надзвичайний стан в енергетиці (імпортер газу SPP).

Словенія: поставки скоротилися на 90 відсотків, надійшло повідомлення від «Газпрому» про повне припинення (компанія-постачальник газу Geoplin).

Туреччина: постачання російського газу через Україну припинено повністю, країна продовжує отримувати газ із Росії через Чорне море газогоном «Блакитний потік»

Угорщина: російський газ зупинений повністю на обох напрямках, безпосередньо з України і через Австрію (газотранспортна компанія FGSZ).

Франція: постачання російського газу скорочено на 70 відсотків (енергетична група GDF Suez).

Хорватія: подача російського газу зупинена (газова компанія PLІNACRO і нафтогазова група INA).

Чехія: поставки російського газу впали і, за підрахунками, скорочення складе 75 відсотків (компанія-імпортер і дистриб’ютор газу RWE Transgas).
XS
SM
MD
LG