Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» заявляє, що «був змушений» скоротити поставки газу на кордон із Україною


Офіційний представник російського газового монополіста Сергій Купріянов заявив сьогодні: «Обсяг газу, який несанкціоновано був відібраний від початку року компанією «Нафтогаз України» з транзитних обсягів, які призначені для європейських споживачів, так і не повернули. При цьому за минулу добу під прикриттям витрат газу на технологічні потреби «Нафтогаз» украв іще 21 мільйон кубометрів газу, призначеного для поставок у Європу. За цих умов у нас немає іншого виходу, як скоротити поставки ще на 21 мільйон», – заявив речник «Газпрому».

Україна категорично заперечує заяви «Газпрому» і твердить, що не використовує для своїх потреб «жодного кубометра російського газу».

Відомо, що саме 21 мільйон кубометрів газу на добу витрачається для забезпечення роботи перекачувальних агрегатів при транспортуванні російського природного газу територією України.

Сьогодні у листі до президента Росії Дмитра Медведєва Президент Віктор Ющенко, як повідомляє прес-служба голови держави, наголосив: «З 1 січня 2009 року Україна споживає виключно газ власного видобутку та газ, що перебуває в підземних сховищах і повністю оплачений НАК «Нафтогаз України».

Віктор Ющенко закликає президента Росії «негайно відновити оперативний транзит російського газу, а також негайно розпочати переговори на рівні керівників газотранспортних організацій стосовно прозорої та прогнозованої процедури забезпечення європейських споживачів російським газом».

За станом на 7 січня поставки російського газу через територію України припинені до 18 країн.

До деяких із них «Газпром» скеровує додаткові об’єми газу через територію Білорусі газогоном «Блакитний потік».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG