Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 10:07

Експерти ЄС моніторитимуть обсяги російського газу для Європи


Про діяльність технічних експертів ЄС для проведення моніторингу обсягів природного газу, який Росія постачає для країн Євросоюзу, домовились у середу Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко та Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, повідомляють
в Управлінні у зв’язках із засобами масової інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Прем’єр обговорила з Президентом Єврокомісії ситуацію, пов’язану із припиненням поставок Росією газу для країн Європейського Союзу і запевнила, що якщо Росія відновить постачання газу для країн ЄС, то Україна забезпечить його безперебійний транзит.

Тимошенко та Баррозу домовилися про невідкладне направлення технічних експертів ЄС, які б проводили постійний моніторинг обсягів природного газу, який постачає Росія для потреб країн Євросоюзу.

Обидві сторони вважають за необхідне продовження переговорів між «Нафтогазом України» та «Газпромом» у конструктивному руслі.

Прем’єр-міністр також повідомила Президента Єврокомісії про те, що Україна забезпечує власні потреби природним газом власного видобутку та природним газом, який був накопичений Україною в сховищах у теплий період року.

Пізніше Баррозу зі свого боку повідомив, що отримав таку ж згоду на спостереження за обсягами газу і від Росії, на території якої поблизу кордонів із Україною й розташовані газовимірювальні станції: «Ми отримали запевнення і від прем’єр-міністра (Росії Володимира) Путіна, і від прем’єр-міністра Тимошенко, що вони обидва приймають міжнародних спостерігачів, які перевірятимуть на місці, як цей (транзит газу) насправді відбувається».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG