Доступність посилання

ТОП новини

Голова «Газпрому» критикує Президента України


Голова «Газпрому» Олексій Міллер, реагуючи на листа Президента України до президента Росії Дмитра Медведєва, в якому Віктор Ющенко закликає відновити транзит російського газу до Європи, заявив, що «треба не писати, а працювати».

За словами Міллера, «Газпром» у повному обсязі виконує свої зобов’язання, «тоді як Україна один за одним закриває експортні коридори, і наші одержувачі не отримують газ».

Голова «Газпрому» також піддав критиці заяву Президента України щодо необхідності оплати транзиту газу по факту та необхідності укладення відповідного контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом України».

Віктор Ющенко закликав у своєму листі президента Росії «негайно відновити оперативний транзит російського газу, а також негайно розпочати переговори на рівні керівників газотранспортних організацій стосовно прозорої та прогнозованої процедури забезпечення європейських споживачів російським газом».

Олексій Міллер наголосив, що у «Газпрому» та «Нафтогазу» «є чинний контракт на транзит, де встановлені відсоткові ставки, механізм оплати та обсяг газу, що постачається». «Жодних додаткових договорів не потрібно», – наголосив він на брифінгу за підсумками переговорів прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна з головою комітету акціонерів газопроводу «Норд Стрім» Герхардом Шрьодером.

Завтра до Москви має відбути голова НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина для продовження переговорів із «Газпромом».

XS
SM
MD
LG