Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» скоротив постачання газу хiмiкам i металургам


Нацiональна акцiонерна компанiя «Нафтогаз України» в умовах переведення на автономний режим роботи української газотранспортної системи змушена була обмежити постачання природного газу хiмiчним i металургiйним пiдприємствам, якi є його найбiльшими промисловими споживачами.

«Ми вимушенi трохи знизити постачання, оскiльки йдеться про стабiлiзацiю роботи всiєї газотранспортної системи України. При цьому всi скорочення узгоджуються з пiдприємствами», – повiдомив речник НАКу Валентин Землянський.

За його словами, в умовах кризи металурги i хiмiки накопичили iстотнi запаси продукцiї на складах, тому тимчасове скорочення постачань газу не повинно серйозно погiршити показники їхньої дiяльностi.

Землянський також додав, що компанiя звернулася до металургiв з проханням активнiше використовувати альтернативнi енергоресурси, насамперед, вугiлля.

У жодному випадку не йдеться про повне вiдключення пiдприємств вiд газу, який надалi буде подаватися в обсягах, необхiдних для їхньої безпечної роботи, наголосив Землянський.

Тим часом, в «Алчевському металургiйному комбiнаті» повiдомили, що згiдно iз взаємною домовленiстю, постачання природного газу скоротили на 20%.

Скорочення постачань газу пiдтвердили у «Рiвнеазоті та «Днiпроазоті».

«Було скорочення. Зараз ми взагалi ледве дихаємо», – заявив представник «Рівнеазоту».

Водночас заступник голови правлiння – комерцiйний директор «Днiпроазоту» Андрiй Семи повідомив, що зараз основнi потужностi пiдприємства зупинили, i воно продовжує отримувати газ у мiнiмально необхiдних для пiдтримки працездатностi обсягах.
XS
SM
MD
LG