Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко і Медведєв обговорили газові питання


Президенти обговорили комплекс питань, пов'язаних із газопостачанням, у тому числі – відновлення транзиту російського природного газу територією України європейським споживачам.

У понеділок за ініціативою української сторони відбулась телефонна розмова Президента України Віктора Ющенка з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

Як повідомила прес-служба Ющенка, президенти обговорили комплекс питань, пов'язаних із газопостачанням, у тому числі – відновлення транзиту російського природного газу територією України європейським споживачам.

Що стосується останнього, то, як наголосив керівник держави, для цього на сьогодні остаточно зняті усі перепони, а міжнародні спостерігачі прибули в Україну вже 9 січня і повністю готові до виконання своїх функцій.

Президенти України та Росії погодили, що у взаємодії причетних органів будуть відпрацьовані всі, без винятку, деталі та механізми технічного порядку з тим, щоб невідкладно відновити постачання газу з Росії до Європи.

Віктор Ющенко повідомив Дмитру Медведєву, що Кабінету міністрів України доручили провести роботу щодо забезпечення транзиту російського природного газу європейським споживачам.

Під час розмови Президент України акцентував увагу на необхідності здійснення найближчим часом наступного кроку в переговорному процесі та визначення цінових параметрів і обсягів постачання газу в Україну.

Важливим чинником врегулювання переговорного процесу Віктор Ющенко вважає остаточне опрацювання та підписання відповідного документу – Міжурядового протоколу про транзит та ціну газу на 2009 рік.

Президент України переконаний, що політична складова газових переговорів повинна бути знята під час зустрічі глав урядів обох держав.

Президент Медведєв заявив, що українсько-російський газовий меморандум втратив силу

Положення Меморандуму про співпрацю в газовій сфері між урядами Росії і України від жовтня 2008 року втратили силу і не можуть бути основою для подальших переговорів, вважає Президент Росії Дмитро Медведєв.

Про це він заявив сьогодні в телефонній розмові з Президентом України Віктором Ющенком.

Крім того, в телефонній розмові президенти Росії і України домовилися дати доручення урядам і газовим компаніям двох країн щодо активізації переговорів з продажу російського газу Україні на поточний рік.

Президента Росії також звернув увагу на необхідність повного розрахунку української сторони перед ВАТ «Газпром» за газ, поставлений у 2008 році й протиправно привласнений у 2009 році.

2 жовтня 2008 року прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін підписали меморандум, згідно з яким ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» укладають прямі договори на постачання газу до України, при цьому ціна на газ, що купується Україною у Росії, і тариф на транзит газу через територію України мають бути підвищені до рівня європейських упродовж трьох років.

12 січня ц.р. Ю. Тимошенко висловила впевненість, що контракт на постачання газу до України в 2009 році буде підписано відповідно до умов цього меморандуму.

Газпром: Меморандум Тимошенко-Путіна уже не чинний

«Газпром» має намір вести переговори з Україною щодо газу «з чистого листа», оскільки термін газового меморандуму Путіна-Тимошенко минув.

Про це заявив в ефірі радіостанції «Ехо Москви» заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв. На питання про долю меморандуму, Медведєв відповів: «Термін його дії минув. Він був підписаний з терміном дії до кінця року».

За його словами, фактично меморандум не набрав чинності – «ні борг не був погашений, ні контракт не був укладений». «Тому в нас усі юридичні підстави вести переговори з чистого аркуша», – сказав Медведєв.

Він також підтвердив, що, припинивши постачання, «Газпром» втратив уже 800 мільйонів доларів.

«Ми будемо природно вимагати збиток з винуватця цього збитку. І те ж саме збираються робити країни-контрагенти, які, завдяки таким діям України, не одержали газ. Уже ряд позовів подані або готуються, і природно, це не пройде без наслідків», – заявив Медведєв.


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG