Доступність посилання

ТОП новини

Про газ будуть домовлятися тепер уряди – Тимошенко


Прем’єр також нагадала, що пiдписала з головою уряду Росiї Володимиром Путiним газовий меморандум, який передбачає поетапне пiдвищення цiни на газ для України. Тим часом Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що українсько-російський газовий меморандум втратив силу.

Україна та Росiя продовжать переговори щодо вирiшення газової проблеми на мiжурядовому рiвнi, заявила Прем'єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко.

Так вона відреагувала на заяву голови «Нафтогаз України» Олега Дубини про те, що переговори щодо газу необхiдно проводити на вищому рівнi.

Тимошенко також нагадала, що пiдписала з Прем'єром Росiї Володимиром Путiним газовий меморандум, який передбачає поетапне пiдвищення цiни на газ для України.

«Я вважаю, що наразi всi дискусiї вiдбуваються навколо того, щоб меморандум був дотриманий», – сказала Прем’єр, перебуваючи в Євпаторії.

Вона висловила впевненість у тому, що Україна та Росiя виконають цей документ i укладуть контракт на постачання газу.

«Мені дуже шкода, що так радикально розгортаються події. Я можу сказати, що Україна свою частину меморандуму виконала бездоганно, ми розрахувалися копійка в копійку за весь природний газ, який було спожито в 2008 році, і про це є всі бухгалтерські звіти, ми вийшли на нормальну систему співпраці наприкінці року. Чому так радикально різко змінилася позиція на сьогоднішній день, мені важко сказати», – зазначила Тимошенко.

Тим часом, як заявила речниця Глави держави Ірина Ванникова, Вiктор Ющенко сподiвається, що пiд час зустрiчi прем'єр-мiнiстрiв України та Росiї будуть зняті всi полiтичнi проблеми, пов'язанi з газовими питаннями. А це, в свою чергу, дасть можливiсть «Нафтогазу» і «Газпрому» вести переговори за прозорими правилами.

Президент Медведєв заявив, що українсько-російський газовий меморандум втратив силу

Положення Меморандуму про співпрацю в газовій сфері між урядами Росії і України від жовтня 2008 року втратили силу і не можуть бути основою для подальших переговорів, вважає Президент Росії Дмитро Медведєв.

Про це він заявив сьогодні в телефонній розмові з Президентом України Віктором Ющенком.

Крім того, в телефонній розмові президенти Росії і України домовилися дати доручення урядам і газовим компаніям двох країн щодо активізації переговорів з продажу російського газу Україні на поточний рік.

Президент Росії також звернув увагу на необхідність повного розрахунку української сторони перед ВАТ «Газпром» за газ, поставлений у 2008 році й протиправно привласнений у 2009 році.

2 жовтня 2008 року Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін підписали меморандум, згідно з яким ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» укладають прямі договори на постачання газу до України, при цьому ціна на газ, що купується Україною у Росії, і тариф на транзит газу через територію України мають бути підвищені до рівня європейських упродовж трьох років.

12 січня ц.р. Ю. Тимошенко висловила впевненість, що контракт на постачання газу до України в 2009 році буде підписаний відповідно до умов цього меморандуму.

Газпром: Меморандум Тимошенко-Путіна уже не чинний

«Газпром» має намір вести переговори з Україною щодо газу «з чистого аркуша», оскільки термін газового меморандуму Путіна-Тимошенко минув.

Про це заявив в ефірі радіостанції «Ехо Москви» заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв. На запитання про долю меморандуму Медведєв відповів: «Термін його дії минув. Він був підписаний з терміном дії до кінця року».

За його словами, фактично меморандум не набрав чинності – «ні борг не був погашений, ні контракт не був укладений». «Тому в нас усі юридичні підстави вести переговори з чистого аркуша», – сказав Медведєв.

Він також підтвердив, що, припинивши постачання, «Газпром» втратив уже 800 мільйонів доларів.

«Ми будемо, природно, вимагати відшкодування з винуватця цього збитку. І те ж саме збираються робити країни-контрагенти, які, завдяки таким діям України не одержали газ. Уже ряд позовів подані або готуються, і, природно, це не пройде без наслідків», – заявив Медведєв.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG