Доступність посилання

ТОП новини

Україна проведе свій газовий саміт у Києві в п’ятницю


Президент України Віктор Ющенко очікує п’ятьох колег із країн Східної Європи, включно з президентами Польщі Лехом Качинським і Литви Валдасом Адамкусом, які вже підтвердили свою участь, повідомила пізно ввечері в четвер «Агентству Франс-Прес» речниця голови української держави Лариса Мудрак.

Інших планованих учасників цього саміту на тему енергетичної безпеки вона не назвала.

Раніше в четвер у Словаччині повідомляли, що президент цієї країни Іван Ґашпарович може зустрітися в п’ятницю з Віктором Ющенком.

Президент Росії Дмитро Медведєв скликає інший газовий саміт, за участі голів держав і урядів країн, які отримують газ із Росії або є транзитними державами, в суботу в Москві. Але ще не відомо, чи він відбудеться.

Президент і Прем’єр-міністр України заявляли, що такий саміт мав би відбутися в одній із європейських країн, що, на відміну від Росії, не є сама стороною нинішнього газового конфлікту. Ющенко казав, що прибуде на саміт лише за такої умови.

У Єврокомісії підтримали таку позицію. Урешті ЄС вирішив, що на можливому саміті в Москві його представлятимуть не окремі країни, а єдина делегація відносно низького рівня, на рівні міністра від Чехії як країни, яка головує нині в ЄС, і єврокомісара від Європейської Комісії, і то тільки в разі, якщо в ньому візьме участь Україна.
XS
SM
MD
LG