Доступність посилання

ТОП новини

Остання промова президента Буша


Нью-Йорк – Президент Сполучених Штатів Джордж Буш виступив по телебаченню з прощальною промовою. За словами Джорджа Буша «не може бути компромісів у боротьбі за свободу». За 5 днів на посаду вступить новий президент Барак Обама.

Це американська традиція для президента – звертатися до країни перед тим, як до Білого дому прийде новий президент. Форма звернення теж, можна сказати, є усталеною традицією: президент дякує народові за довір’я і надану честь служити, згадує про досягнення свого правління, попереджає про найважливіші, на його думку, проблеми, що стоятимуть перед країною у наступні чотири роки і, що теж неодмінно, бажає успіхів новому президентові.

Інавгурацію Барака Обами Джордж Буш назвав «моментом надії та гордості» для Америки. Буш прощався з країною у Східному залі Білого дому перед присутніми там співробітниками й гостями. Його коротку, 13-хвилинну промову транслювали у прямому ефірі всі головні телеканали Америки.
Співробітник адміністрації президента Джорджа Буша відходить з Білого дому


Джордж Буш сказав, що органічний перехід влади цього разу є історичною подією, яка підтверджує життєдайність американської демократії, і побажав успіху своєму наступникові, Баракові Обамі і щастя – його родині. Буш сказав, що пишається тим, що було зроблено, як він висловився, на його чергуванні, насамперед пишається тим, що заходи безпеки, запроваджені після нападу ісламістських терористів на Нью-Йорк і Вашингтон 11 вересня 2001 року, виявилися настільки ефективними, що на американській землі після того протягом понад семи років не було жодного нового теракту.

Америка повинна залишатися лідером у боротьбі за свободу

Буш також нагадав країні, що з метою посилення безпеки він створив нове міністерство внутрішньої безпеки і переніс війну з тероризмом на територію ворога. Американська армія звільнила Афганістан з-під влади фанатичних ісламістів Талібану і сприяла створенню молодої демократії в Іраку, де було повалено диктаторський режим Саддама Гусейна.

Одначе, як наголосив президент, потенційна небезпека, можливість нового нападу залишаються загрозою номер один, бо триває боротьба між свободою і справедливістю з одного боку і людиноненависницькою ідеологією ісламістів з другого, тож треба бути пильними.

Як заявив Буш, «Сполучені Штати, ніколи не втомляться, ніколи не відступлять, ніколи не програють». Він певен, що «не може бути компромісів у боротьбі за свободу».

Упродовж восьми років його президентства, як визнав Джордж Буш, траплялися поразки, помилки, критики можуть не погоджуватися з певними рішеннями Білого дому. Тим не менше, Буш завжди засуджував ізоляціонізм і протекціонізм, виступав за активну роль Америки у міжнародному житті. За його словами, «Америка повинна залишатися лідером у боротьбі за свободу... Америка – молода країна, і я певен у її майбутньому».

(Нью-Йорк – Київ–Прага)
XS
SM
MD
LG