Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв: Газова криза вийшла за рамки відносин України й Росії


Конфлiкт щодо транзиту газу через Україну до Європи набув мiжнародного характеру, заявляє президент Росії Дмитро Медведєв.

Він висловив сподiвання на пiдтримку Європи його iнiцiативи про скликання мiжнародної зустрiчi з цього питання.

«На жаль, це питання вийшло за рамки двостороннiх вiдносин i юридичного поля», – сказав Медведєв сьогодні пiд час церемонiї вручення йому вiрчих грамот вiд послiв зарубiжних країн.

«Ми готовi до пошуку довгострокових рiшень i розраховуємо на те, що українська сторона проявить вiдповiдальний пiдхiд i нашi європейськi партнери сприятимуть пошуку необхiдного рiшення», – заявив президент Росії.

Завтра в Москві мають зустрітися прем’єри України та Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін.

Що ж до саміту, який скликає Медведєв, то напередодні представники України заявили, що не братимуть участі в зустрічі, якщо вона відбуватиметься в Москві.

Президент і прем’єр зазначали, що такий саміт мав би відбутися в одній із європейських країн, що, на відміну від Росії, не є сама стороною нинішнього газового конфлікту.

В Єврокомісії підтримали таку позицію. Врешті ЄС вирішив, що на можливому саміті в Москві його представлятимуть не окремі країни, а єдина делегація – на рівні міністра від Чехії як країни, яка головує нині в ЄС, і єврокомісара від Європейської Комісії, і то тільки в разі, якщо в ньому візьме участь Україна.

XS
SM
MD
LG