Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Постачання газу Україні і транзит – одним пакетом


Питання про постачання природного газу до України, а також про транзит газу українською територією взаємопов’язані і мають розглядатися в одному пакеті, наголосив Президент України в телефонній розмові з комісаром ЄС із енергетики Андрісом Пієбалґсом у п’ятницю.

Той, зі свого боку, запропонував українському керівникові тимчасовий механізм забезпечення постачання газу із залученням європейських газових компаній, які б, у свою чергу, вирішили питання про постачання технологічного газу.

Голова української держави підтвердив готовність детально розглянути пропозиції, які наразі готують європейські газові компанії, повідомила його прес-служба.

Ідеться про пропозицію прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна створити консорціум із компаній – найбільших клієнтів «Газпрому», які б купували в російської компанії для «Нафтогазу України» технологічний газ; по тому Україна мала б повернути цей газ.

Раніше Україна купувала цей газ, необхідний для роботи газотранспортної мережі, в Росії, але з 1 січня Росія вже не продає Україні газ через брак домовленості про його ціну.

Цього ж дня, в п’ятницю, Прем’єр-міністр України заявила, що уряд України не зв’язує питання про укладання угоди про постачання природного газу для України з питанням про поновлення транзиту газу до Європи.

Останнім часом між Україною й Росією існували дві угоди – про постачання газу для України і про транзит газу українською територією.
XS
SM
MD
LG