Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 01:38

Путін і Меркель обговорили газовий скандал


Німеччина – Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін у п’ятницю відвідав з візитом Берлін. У німецькій столиці він побував на аграрному ярмарку «Зелений тиждень», провів переговори з представниками європейських концернів і зустрівся з канцлером Анґелою Меркель.

Помиляється той, хто вважає, що російський прем’єр Володимир Путін, приземлившись у Берліні, відразу відправився на зустріч з главою німецького уряду. Анґелі Меркель довелося чекати. Спочатку глава російського уряду побував на найбільшому в світі аграрному ярмарку «Зелений тиждень». На цьому шоу Росія цього року має найбільший стенд. Потім Путін провів переговори з представниками європейських енергетичних концернів. І лише після цієї зустрічі він завітав до відомства канцлера.

«Тестова фаза» і Північноєвропейський газопровід

Крім «Зеленого тижня» під час усіх інших зустрічей йшлося про газовий конфлікт. На спільній прес-конференції з німецьким канцлером Путін знову заявив про «крадіжку газу» з боку Києва. Меркель відповіла, що в подібних суперечках рідко буває винною лише одна сторона. Німецький канцлер закликала Путіна якомога швидше відновити газопостачання. У зв’язку з цим вона запропонувала розпочати з «тестової фази» із залученням міжнародних спостерігачів.

Канцлер також підтвердила зацікавленість уряду Німеччини в будівництві Північноєвропейського газопроводу. Путін, у свою чергу, наголосив, що цей газопровід не спрямований проти жодної транзитної країни. За його словами, нова гілка потрібна для перекачування додаткових обсягів газу.

Путін висловив задоволення результатами переговорів із керівниками європейських газових концернів – німецьким Eon Ruhrgas, італійським Eni й французьким Gas de France. Під час цієї зустрічі він запропонував вирішити проблему транзиту газу через Україну за рахунок міжнародного консорціуму. Цей консорціум мав би знайти гроші для того, аби заплатити за так званий «технічний газ», який необхідний для транспортування газу. За підрахунками російського прем’єра, для цього на перший квартал потрібно близько 730 мільйонів доларів.

Путіну у Дрездені, де він був агентом КДБ, вручили орден

Після короткого перебування в Берліні Путін відправився до Дрездена, де в середині 80-х років він працював агентом КДБ.

Організатори щорічного оперного балу в Дрезденському оперному театрі Земпера вирішили вручити йому пам’ятний орден за заслуги в німецько-російському культурному обміні.

(Німеччина – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG