Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз»: мінімальний обсяг транзитного газу – 265 мільйонів кубометрів на добу


Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вважає, що для поновлення транзиту природного газу в європейські країни, його щодобовий обсяг прокачування з Росії в Україну повинен становити не менш ніж 265 мільйонів кубометрів на добу.

Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив заступник голови правління «Нафтогазу» Володимир Тріколіч.

«Технологічно, для того, щоб розгорнути потоки, нам потрібно мінімальний обсяг 265 мільйонів кубометрів, і всі диспетчери про це добре знають», – сказав він.

Тріколіч уточнив, що зараз газотранспортна система працює в режимі реверса, оскільки газопостачання споживачів здійснюється з підземних сховищ газу, розташованих у західних регіонах країни в напрямку східного кордону.

«Коли російська сторона припинила подачу газу в Україну (для здійснення його транзиту в країни Європи з 7 січня), ми розгорнули всі потоки на схід, у нас газ перебуває на західному кордоні», – сказав представник НАК.

У зв'язку із цим Тріколіч додав, що пропонований російською стороною добовий обсяг газу розміром близько 100 мільйонів кубометрів є недостатнім для поновлення транзиту газу в Європу.

Як повідомляло агентство, дочірнє підприємство «Нафтогазу» –«Укртрансгаз» підтверджує готовність відновити транспортування газу в Європу в разі повноцінної поставки російським газовим монополістом компанією «Газпром» транзитного палива.

«Нафтогаз» попросив «Газпром» почати поставки газу не через ГВС «Суджа», а через ГВС «Валуйки» і «Писаревка», але «Газпром» відмовив у цьому проханні.

У разі транзиту газу за маршрутом «Суджа» – «Орлівка» без газу через необхідність переорієнтації роботи газотранспортної системи залишаться Луганська, Донецька, Одеська та частково Дніпропетровська області.
XS
SM
MD
LG