Доступність посилання

ТОП новини

У Москві відкрилася міжнародна конференція щодо постачання газу Європі


У Кремлі почалася Міжнародна конференція глав держав і урядів з питання постачання російського газу європейським споживачам.

Відкриваючи саміт, Президент Росії Дмитро Медведєв зазначив, що цей захід має стати майданчиком для вироблення колективного рішення з відновлення транзиту газу.

Медведєв зауважив що сьогодні не найголовніше – шукати винних у ситуації, що склалася. За його словами, в першу чергу потрібно знайти шлях для розв’язання газової суперечки і створити ефективний міжнародний механізм, який в майбутньому не дозволить повторитися даній ситуації.

Президент Росії наголосив, що такий механізм має забезпечувати надійний механізм транзиту російського газу до Європи.

У саміті беруть участь делегації низки країн із-поза меж ЄС, а також делегація Євросоюзу. Зокрема, вірменську делегацію очолює Президент Вірменії Серж Сарґсян, білоруську – прем'єр-міністр Білорусі Сергій Сидорський, делегацію Боснії і Герцеговини – голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Никола Шпирич, казахську делегацію – прем'єр-міністр Казахстану Карім Масімов, молдавську – прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана, сербську – прем'єр-міністр Сербії Мирко Цветкович, турецьку – заступник прем'єр-міністра Туреччини Назим Екрен. Європейський Союз представляють міністр промисловості і торгівлі Чехії, яка головує в ЄС, Мартін Ржіман і від Європейської Комісії комісар із питань енергетики Андріс Пієбалґс. Словаччина стала єдиною країною ЄС, яку окремо представляє міністр економіки Любомір Ягнатек.

Українську делегацію очолює прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Також до складу делегації входять міністр палива і енергетики Юрій Продан і голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина.

Президента України представляє Уповноважений глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
XS
SM
MD
LG