Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв «розраховує», що Тимошенко уповноважена вести газові переговори


На прес-конференції в Москві після завершення «газового» саміту Президент Росії Дмитро Медведєв сказав: «Я щиро розраховую на те, що присутня на нашій зустрічі прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко має всі необхідні мандати для того, щоб представляти Україну».

Медведєв зазначив, що посада прем'єр-міністра завжди дає можливість «здійснювати певні дії»

«Я сподіваюся, що й сьогодні це так, і жодні повноваження для прем'єр-міністра України не урізано і не обмежено», – наголосив він.

Водночас Дмитро Медведєв нагадав, що під час телефонних переговорів Президент України Віктор Ющенко наголошував, що позиція Президента і Прем'єр-міністра України з газового питання абсолютно ідентична.

У п’ятницю напередодні поїздки до Москви Тимошенко оприлюднила заяву про те, що її уряд «бере на себе всю повноту відповідальності за подолання не нами ініційованої кризи в газових відносинах з Росією».

«Для того, щоб діяти ефективно та відповідально, в газовій дипломатії буде тільки одна урядова лінія, яка і буде неухильно втілюватися в життя. Я не дозволю нікому в паралельному режимі управляти переговорним процесом та керувати «Нафтогазом» для його зриву», – заявила вона.

Прем’єр-міністр також наголосила, що уряд України не зв’язує питання про укладання угоди про постачання природного газу для України з питанням про поновлення транзиту газу до Європи.

У той самий час у п’ятницю і Ющенко оприлюднив заяву протилежного змісту – що питання про постачання природного газу до України, а також про транзит газу українською територією взаємопов’язані і мають розглядатися в одному пакеті.

XS
SM
MD
LG