Доступність посилання

ТОП новини

Тодійчук: «Росія зменшила майже на 25% обсяги транспортування нафти через Україну»


В ефірі Радіо Свобода президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук зазначив: «Росія зменшила майже на 25% обсяги транспортування нафти через Україну за попередній рік. Ми втратили 10 мільйонів тонн нафти, наші заводи стали в 2 рази менше переробляти нафти. Ми сьогодні втрачаємо нафтопереробну галузь, тому що наші фахівці працюють уже на закордонних заводах і їх буде важко повернути».

Олександр Тодійчук також зауважив: «Ще 2 роки тому Європейський Союз пропонував нам, з його фінансовою допомогою, встановити лічильники по газу та по нафті на кордонах України з Росією. Їх немає, тому що до цього була не готова українська сторона. І тепер, коли нас звинувачують у крадіжці газу, нам немає чим виправдовуватися. Якщо б Україна перейшла на ці лічильники, то Росія продавала б нам газ на східних кордонах, тоді б ми автоматично вливалися, за рахунок цієї системи обліку і стандартів на нафту й газ, в європейську систему».

«Україна могла б зменшити споживання газу на 20-25 мільйонів кубометрів за 3-5 років», – зазначив в ефірі Радіо Свобода президент Київського міжнародного енергетичного клубу.

XS
SM
MD
LG