Доступність посилання

ТОП новини

«Україна втрачає від транзиту за 1,7 доларів» – газовий експерт


«Ставка транзиту не залишиться на рівні 1,7 доларів за тисячу кубів на 100 кілометрів. Ціна на транзит у 1,7 доларів – це все одно, що таксист, який лише покриває витрати на бензин. За моїми розрахунками, Україна втрачає від цієї транзитної ставки», – про це в ефірі Радіо Свобода заявив експерт з газових питань Юрій Вітренко.

Економіст Володимир Лановий зазначив, що «Україна купить дуже мало газу у І кварталі, тому що це дуже висока ціна для нашої економіки. От зараз уряд складе баланс газу по кварталах. Тобто в І кварталі від купить мало газу і буде використовувати той газ, який є у сховищах. А далі Росія переведе весь обсяг продаж газу на ІІ, ІІІ і IV квартал. І тоді ми скажемо, що у нас низька ціна. Таким чином, з погляду енергозбереження Росія знову нас відкидає у минуле. Якби підприємства знали ціну на газ, вони б розуміли, що це для них економічно неможливі витрати і переходили на альтернативну енергію».

«Якщо ціна на транзит залишиться 1,7 доларів за тисячу кубів, то незалежно від того, якою буде ціна на газ, для української промисловості все це закінчиться спочатку дефолтом «Нафтогазу», потім дефолтом України. І це вдарить по металургійним підприємствам більше, ніж висока ціна на газ. Тоді власність на українську промисловість перейде до кредиторів», – зазначив Юрій Вітренко.

«Ціна 360 доларів за тисячу кубів у І кварталі – дуже висока, якщо минулого року ціна була 179,5 доларів. Цей конфлікт дуже вплинув на європейського споживача. Європа замовлятиме дедалі менше газу. Тобто ефект для тих країн вже є», – зауважив Володимир Лановий.
XS
SM
MD
LG