Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко: Ціна газу для України в 2009-му буде 228,8 долара


Ціна газу на кордоні Росії з Україною в 2009 році становитиме 228,8 долара за тисячу кубометрів, а вартість технологічного газу для України становитиме 153,9 долара за тисячу кубів.

Про це повідомила прем’єр Юлія Тимошенко після зустрічі з євро комісаром з енергетичних питань Андрісом Пієбалґсом.

«Ми змогли точно розрахувати ціну на природний газ для українських споживачів на 2009 рік. Ціна, що діятиме не поквартально, а на весь рік однаково, починаючи з 1 січня 2009 року, на кордоні становитиме 228,8 доларів за тисячу кубічних метрів», – сказала Тимошенко.

При цьому вона пояснила, що до цієї ціни додатково будуть додані податок на додану вартість, всі накладні витрати з розмитнення газу, а також вартість транспортування газу локальними внутрішніми мережами.

«Це дуже гідна ціна для перехідного періоду на ринкові ціни», – зазначила прем’єр.

Крім того, за її словами, вартість технологічного газу для України цього року становитиме 153,9 доларів, що на 25 доларів нижче, ніж минулого.

«Тому ціна (за транзит газу територією України) у розмірі 1,7 долара є абсолютно обґрунтованою за такої пільгової ціни на технічний газ, і вона є такою, що дозволить українській газотранспортній системі працювати нормально», – сказала Тимошенко.

Напередодні «Нафтогаз» і «Газпром» підписали контракти про поставки газу до України і його транзит на 2009-2019 роки.

XS
SM
MD
LG