Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура не знайшла фактів незаконного відбору газу з Росії


Про це в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» заявив Генеральний прокурор України Олександр Медведько.

Він нагадав, що 12 січня Генпрокуратура отримала від Президента доручення провести перевірку заяв про несанкціонований відбір російського газу.

Олександр Медведько зауважив, що Генпрокуратура підключила до цієї роботи всі правоохоронні органи: МВС, СБУ, а також податкову і митну служби, Головне контрольно-ревізійне управління, дала доручення прокурорам Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Одеської областей, на території яких розташовані газорозподільні станції.

«Ми отримали від них відповіді, що відповідні перевірки з виїздом на місця здійснено. Було опитано працівників станцій, оглянуто лічильники тощо. В результаті отримали інформацію про те, що фактів несанкціонованого відбору російського газу не встановлено. Ця робота ще триває, і після її закінчення ми дамо відповіді на всі поставлені запитання», – сказав Медведько.

При цьому він зауважив, що Генпрокуратура проводить перевірку стосовно розрахунків підприємств за спожитий ними природний газ, зокрема перевіряються 120 підприємств із найбільшою заборгованістю. «За результатами перевірки станом на 20 січня 2009 року до підприємств-боржників заявлено 17 позовів про стягнення заборгованості на суму близько 22 мільйона гривень, внесено 180 актів прокурорського реагування на усунення виявлених порушень. Лише за поточними результатами цієї перевірки реально відшкодовано 30 мільйонів гривень», – сказав генпрокурор.

При цьому, за словами Олександра Медведька, ПЕК перебуває в постійному полі зору прокуратури, і минулого року було порушено 240 кримінальних справ, переважну більшість яких передано до судів. За актами прокурорського реагування близько трьох тисяч посадовців притягнуто до різних видів відповідальності, відшкодовано 630 мільйонів гривень.

Водночас генпрокурор зауважив, що серед справ, які розслідувалися минулого року, не було жодної, що пов’язана із несанкціонованим відбором газу.

12 січня Президент Віктор Ющенко доручив Генеральному прокурору Олександру Медведьку перевірити заяви щодо начебто несанкціонованого відбору Україною російського газу. Віктор Ющенко звернувся з листом до генерального прокурора, в якому висловив стурбованість щодо поширення заяв у вітчизняних та зарубіжних ЗМІ про несанкціонований відбір Україною з магістральних транспортних мереж експортованого з Росії до країн Західної Європи газу.ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG