Доступність посилання

ТОП новини

Пірати дали екіпажу «Фаїни» можливість зателефонувати додому


Частина екіпажу «Фаїни» та озброєні пірати, 10 листопада 2008 р.
Членам екіпажу захопленого українського судна «Фаїна» пірати дозволили зателефонувати додому, повідомив головний редактор інтернет-видання «Морський бюлетень – Совфрахт» Михайло Войтенко.

«Загалом виходить, що стан цього екіпажу задовільний, хворих на борту немає, вода і продовольство є, і всі родичі говорять, що моряки говорили оптимістично і бадьоро», – розповів Михайло Войтенко сьогодні в ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

За його словами, «переговори ведуться безпосередньо між піратами і судновласником, як пірати і хотіли, посередників вивели з процесу переговорів».

Михайло Войтенко зазначив: «головна проблема зараз у самих піратах і в тих, хто їх контролює, у розбіжностях між різними сторонами того, що ми називаємо єдиним узагальненим словом – пірати».

Михайло Войтенко припустив, що тривале перебування «Фаїни» в полоні «пояснюється характером і вартістю вантажу «Фаїни», усього військового озброєння, яке там знаходиться».

«Воно не дає спокою не тільки тим, хто має вплив на піратів, але і багатьом країнам навколо Сомалі, і все це породжує надії у піратів, що, можливо, вдасться цією зброєю якось розпорядитися», – резюмував він.

За його словами, ситуація свідчить про те, що в цьому випадку до української сторони претензій немає.

«Якщо пірати нічого не говорять проти української сторони, це свідчить про те, що основний камінь спотикання – це пірати і досягнення угоди між ними самими», – наголосив Михайло Войтенко.

25 вересня 2008 року в нейтральних водах ближче до Кенії пірати захопили українське судно «Фаїна». Судно слідувало під прапором Белізу до Кенії та перевозило військову техніку, зокрема близько 30 танків Т-72, запчастини до бронетехніки. На борту судна «Фаїна» 21 член екіпажу: 17 із них – громадяни України, троє громадяни Росії та один мешканець Латвії без громадянства. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобков, помер невдовзі після захоплення судна.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG