Шість депутатів пропонують Верховній Раді визнати таким, що втратило чинність, звільнення голови правління Національного банку Сергія Тігіпка в грудні 2004 року.
Відповідний проект постанови внесли депутати від фракцій БЮТ і НУНС Юрій Полунєєв, Юрій Триндюк, Олег Ляшко, Руслан Богдан, Сергій Харовський та Олександр Клименко.
За словами парламентарів, постанову 2004 року ухвалили з порушеннями процедури. Зокрема, голосування проводилося відкритим шляхом замість таємного, а на засіданні парламенту був відсутній сам Тігіпко, що унеможливило одержання парламентом інформації про діяльність Нацбанку.
У ще одному зареєстрованому проекті постанови депутати БЮТ і НУНС пропонують парламенту скасувати постанову про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку.
Документ також передбачає визнання Верховною Радою роботи НБУ в період фінансової кризи незадовільною.
Сьогодні парламент проводить позачергове засідання, на якому розглядає діяльність Нацбанку в період фінансово-економічної кризи.