Доступність посилання

ТОП новини

Юлію Тимошенко закликають не допустити ухвалення закону про статус Севастополя


Громадський Комітет «Український Севастополь» від імені севастопольців вимагає від глави українського уряду «зробити усе, щоб закон, який загрожуватиме суверенітету України Держави, не було ухвалено». Про це повідомив наш кореспондент у Криму Володимир Притула.

Українська громадськість міста Севастополя дуже стурбована тим, що у Верховній Раді України створилась небезпечна ситуація, яка уможливлює ухвалення закону «Про місто-герой Севастополь». За умови підтримки його і депутатами Блоку Юлії Тимошенко, може бути подолане і президентське вето, мовиться у зверненні «Українського Севастополя».

Автори документу вважають, що в такому випадку ухвалення закону «Про місто-герой Севастополь» призведе до проведення виборів, які в умовах «фактичної іноземної окупації міста не будуть чесними і справедливими». Тоді керівником міста стане особа, «фактично призначена іноземною державою. Кремль і контролюватиме цього мера, за спиною якого стоятимуть 16 тисяч озброєних військовослужбовців Чорноморського флоту Росії», – мовиться у зверненні до Юлії Тимошенко.

Там також із посиланням на експертів відзначається, що ухвалення такого закону спричинить новий виток сепаратизму та поновить спроби відірвати Севастополь від України. Саме тому автори документу звертають увагу Прем’єр-міністра на її «особисту відповідальність за збереження, але також за можливу втрату територіальної цілісності України».

У квітні минулого року народні депутати Іван Вернидубов, Вадим Колесніченко (Партія Регіонів), Володимир Литвин (Блок Литвина) і Петро Симоненко (Компартія) зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про місто-герой Севастополь», який, на думку експертів, змінить систему влади в місті з іноземною військовою базою у бік зменшення впливу офіційного Києва.

XS
SM
MD
LG