Доступність посилання

ТОП новини
17 січня 2021, Київ 02:36

Міліція Криму заперечує підготовку до воєнізованої операції


Кримська міліція готова забезпечити громадський порядок під час виконання співробітниками Державної виконавчої служби України рішень судів про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок у районі вулиці Балаклавської в Сімферополі.

Про це, повідомляє наш кримський кореспондент Володимир Притула, заявив начальник Відділу зв`язків із громадськістю кримського главку МВС України Олександр Домбровський.

Домбровський спростував інформацію одного з лідерів Меджлісу Рефата Чубарова, поширену у вівторок, про початок ближчим часом масштабної військово-міліцейської операції проти кримських татар.

Представник міліції назвав це «виконанням рішення судів, які, безумовно, повинні виконуватися».

За словами Олександра Домбровського, міліція зобов’язана виділяти необхідну кількість особового складу і техніки для забезпечення захисту фахівців Державної виконавчої служби і технічного персоналу, які виконують судові рішення, а також громадян, які перебувають поряд і можуть потрапити під протиправні дії.

Олександр Домбровський заявив, що не знає коли саме відбудеться звільнення зайнятої репатріантами ділянки, але повідомив, що існують накази Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ України щодо цього конкретного випадку.

Раніше Радіо Свобода повідомляло з посиланням на одного з лідерів Меджлісу Рефата Чубарова, що 23 січня в Сімферополі пройшло засідання міжвідомчого штабу силових структур, на якому ухвалено рішення про залучення значних сил правоохоронців до ліквідації кримськотатарського селища Яньї Кирим на вулиці Балаклавській в Сімферополі.

У 2006 році Сімферопольська міськрада передала в оренду спірну ділянку землі низці комерційних структур. Останні через суд домагаються її звільнення. Рараз у селищі – близько двох десятків будинків і квартальна мечеть.

Меджліс кримськотатарського народу учора закликав перших осіб України не допустити силового розвитку ситуації і звернувся до дипломатичних представництв з проханням поінформувати свої уряди та міжнародні організації про підготовку «широкомасштабних провокацій в Криму, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків».
XS
SM
MD
LG