Доступність посилання

ТОП новини

«Україна різала курку, яка несла золоті яйця» – колишній парламентарій


В ефірі Радіо Свобода народний депутат 4-го скликання, колишній голова підкомітету з питань інвестицій і державного боргу Володимир Майстришин зазначив: «Україна протягом 2008 року була єдиною країною в світі, яка мала податок на інвестиції. Будь-яке обладнання, яке ввозилось обкладалося ПДВ при перетині кордону. Ми не просто не створювали інвестиційний клімат, ми різали ту курку, яка несла золоті яйця»

«Корупційна діяльність наших чиновників призвела до того, що пройти сім кругів пекла, щоб отримати дозвіл на початок роботи в тому чи іншому місці, сьогодні треба мінімум два роки. Це означає, що ми нічого не зробили в цьому плані. А для цього просто потрібна політична воля», – наголосив Володимир Майстришин.

А вже експерт компанії «Конкорд Кепітал» Андрій Пархоменко зазначив: «Пряма інвестиція – це наприклад якийсь завод. Його не можна вивезти з України. Тобто тут не можна казати про втечу інвестицій. Просто нових інвестицій прямих буде менше заходити в Україну, ніж раніше. Але цей факт також має деяке обмеження, тому що банки зараз знаходяться в досить скрутному становищі і можна очікувати, що інвестиції до банківського сектора можливо будуть навіть збільшуватися, бо банки зараз коштують мало і іноземні фінансові установі будуть намагатися розширитися за рахунок дешевих українських банків. Дефолту в 2009 році в Україні не буде. Але є певні ризики, на кшталт збільшення валютного курсу».
XS
SM
MD
LG