Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: уся відповідальність на Тимошенко


Президент Віктор Ющенко вимагає терміново внести зміни до державного бюджету України на 2009 рік і наголошує на персональній відповідальності Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко за економічну ситуацію в країні.

«Від імені всієї країни я вимагаю від уряду і парламенту негайно підготувати чесний бюджет, де видатки відповідатимуть можливостям економіки. Це – ваш конституційний, державний і політичний обов'язок», – заявив Глава держави у телезверненні до українського народу, яке транслювалося в п'ятницю увечері.

«Я наголошую – цілком відповідальна згідно з Конституцією за економічний стан, за зрив бюджетного процесу, за руйнування банківської системи особисто Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко», – зазначив Віктор Ющенко.

«Дійшовши до критичної межі, їй не вдасться сховатися в опозиції», – наголосив він.

Президент закликав спікера Верховної Ради Володимира Литвина консолідувати парламент для зміни бюджету і ухвалення термінових антикризових рішень.

«У державі – повністю розбалансована фінансова система. Свідомо руйнуються державні інституції через брак фінансування. Я вже не кажу про персональні звинувачення. Відкидаю цей бруд. У парламенті стався справжній шабаш навколо Національного банку України. Намір, безумовно, був один: отримати доступ до друку грошей, щоб покрити недостачі Державного бюджету. Це може призвести до небачуваної інфляції. Це все може закінчитися соціальною катастрофою», – заявив Глава держави.

При цьому він додав: «Я змушений сказати ці слова, щоб привести до тями політиків. Українська промисловість зупиняється. Масово звільняють людей або відправляють у довгострокову відпустку».

«У Москві Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко уклала газові домовленості, невигідні для України. Контракти не відповідають моїм директивам. Рішення Прем'єр-міністр приймала особисто без колегіальної думки уряду. Пояснити це має більшість, яка підтримує Юлію Тимошенко, – від її блоку аж до комуністів», – сказав Президент, зауваживши: «Держава – перед фактом. Контракти підписані і їх треба виконувати».

За словами Віктора Ющенка, «У 2009 році Україна має заплатити за газ на 25 мільярдів гривень більше, ніж у минулому році. Проте виручка НАК «Нафтогаз України» за послуги щодо транзиту залишається незмінною на рівні 2008 року».

«Прем'єр-міністр, безумовно, знає - отримати додаткові ресурси для проплати за газ можна лише через внутрішній ринок, лише через підняття цін для споживачів», – додав Президент.


XS
SM
MD
LG