Доступність посилання

ТОП новини

Уряд узяв собі на баланс «Артек». У Президента кажуть, що має бути згода на це ЮНЕСКО


«Артек».

«Я розумію, що через усю цю бурхливу діяльність, яку веде Секретаріат Президента, не вистачає часу дбати про «Артек», тому дбати про «Артек» від сьогодні буде уряд», – заяивла прем’єр Тимошенко. Керівник Державного управління справами Президента Ігор Тарасюк вважає неможливим зміну форми управління «Артеком» без узгодження з ЮНЕСКО.

«Ми зробили надзвичайно важливий крок і передали постановою Кабінету міністрів державне підприємство «Міжнародний Дитячий Центр «Артек» зі сфери управління Державного управління справами Президента до Кабінету міністрів. Я розумію, що через усю цю бурхливу діяльність, яку веде Секретаріат Президента, не вистачає часу дбати про «Артек», тому дбати про «Артек» від сьогодні буде уряд», – сказала Ю. Тимошенко.

Крім того, за словами Тимошенко, уряд затвердив рішення про те, що охорона підрозділами МВС території «Артеку» і «Молодої гвардії» здійснюватиметься на безплатній основі.

«Мені просто дивно, що до сьогоднішнього дня «Артек» платив навіть за послуги Міністерства внутрішніх справ і, до речі, великі гроші – майже 6 млн. грн. на рік. Я думаю, що так можна було зробити банкротом будь-які підприємства», – вважає Прем'єр-міністр.

За словами Тимошенко, «враховуючи, що інженерна інфраструктура Міжнародного дитячого центру «Артеку» здебільшого знаходиться в аварійному стані (її багато років не ремонтували, адже в попередні роки держава не виділяла на це гроші), ми вирішили 35 млн. грн. виділити з резервного фонду Кабінету міністрів і забезпечити в 2009 році проведення капітального і поточного ремонтів».

Кабмін надав «Артеку» статус бази з підготовки спортсменів

Кабінет міністрів надав дитячому центру «Артек» статус бази з підготовки спортсменів до олімпійських та паралімпійських ігор.

Про це повідомила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції після завершення позачергового засідання уряду, де й було прийнято відповідне рішення.

Ю. Тимошенко вважає таке рішення доцільним, оскільки завантаження дитячого центру «Артек» восени, взимку та навесні неповне.

«Але, в той же час, там створені прекрасні умови для тренування, там є басейни, там є спортивні майданчики, там є все необхідне обладнання для того, щоб дитячий центр «Артек» став однією з баз підготовки наших збірних команд на олімпійські та паралімпійські ігри», – пояснила глава уряду.

На думку Ю. Тимошенко, таке рішення Кабміну дозволить забезпечити додаткове фінансування «Артеку» через фінансування програм з підготовки українських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.

Зміна форми управління «Артеком» потребує узгодження з ЮНЕСКО – представник Президента

Керівник Державного управління справами Президента Ігор Тарасюк вважає неможливим зміну форми управління «Артеком» без узгодження з ЮНЕСКО.

«Ми вивчатимемо це питання, адже «Артек» знаходиться під егідою ЮНЕСКО, і на сьогодні ми не можемо змінити форму управління без узгодження з ЮНЕСКО», – сказав І. Тарасюк.

У той же час, керівник Держуправсправами Президента зазначив, що решта всіх рішень, прийнятих сьогодні урядом для забезпечення функціонування МДЦ «Артек», дасть змогу врегулювати всі проблеми. «Якщо кошти справді будуть наступного тижня, нас це влаштовує, але все це треба було робити раніше», – додав він.

На думку І. Тарасюка, сьогоднішні рішення уряду відповідають указу Президента про забезпечення функціонування МДЦ «Артек».

31 січня Кабінет міністрів передав МДЦ «Артек» зі сфери управління Державного управління справами Президента в сферу управління Кабінету міністрів.

У Криму задоволені рішенням щодо «Артеку»


Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Віктор Плакіда висловив вдячність уряду країни за оперативне реагування та вирішення проблемних питань функціонування Міжнародного дитячого центру «Артек».

«Хочу подякувати Прем’єр-міністру та уряду за те, що протягом кількох днів вони розв’язали проблеми, з якими зіткнувся «Артек», і які, на жаль, ми самі вирішити не могли», – відзначив В. Плакіда, овідомили у прес-службі Кабінету міністрів.

Голова Ради міністрів Криму сподівається, що схвалені на засіданні уряду законопроекти щодо функціонування, статусу та фінансування дитячого центру «Артек» будуть підтримані Верховною Радою.

Заступники генерального директора МДЦ «Артек» Віталій Навроцький та Андрій Аністрай також підтримують рішення уряду, зазначили в Кабміні.

Зокрема, В. Навроцький зауважив, що за всю історію «Артеку» так швидко не вирішувалися жодні питання його функціонування, а зараз за два дні пророблена колосальна робота з вирішення кризових питань життя і діяльності дитячого центру.

«Документи, які були сьогодні ухвалені, мають докорінно змінити життя «Артеку», те, яким він був останні 15 років», – підкреслив він, додавши, що особливий статус, який отримає «Артек» та «Молода гвардія», дасть можливість розвивати інфраструктуру, удосконалювати програми, впроваджувати і започатковувати нові проекти.

У суботу раніше уряд прийняв на свій баланс МДЦ «Артек». Про це повідомила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко в суботу журналістам на брифінгу в Кабінеті міністрів.

«Ми зробили надзвичайно важливий крок і передали постановою Кабінету міністрів державне підприємство «МДЦ «Артек» зі сфери управління Державного управління справами Президента до Кабінету міністрів. Я розумію, що через усю цю бурхливу діяльність, яку веде Секретаріат Президента, не вистачає часу дбати про «Артек», тому дбати про «Артек» від сьогодні буде уряд», – сказала Ю. Тимошенко.

Крім того, за її словами, уряд затвердив рішення про те, що охорона підрозділами МВС території «Артеку» і «Молодої гвардії» здійснюватиметься на безплатній основі.

«Мені просто дивно, що до сьогоднішнього дня «Артек» платив навіть за послуги Міністерства внутрішніх справ і, до речі, великі гроші – майже 6 млн. грн. на рік. Я думаю, що так можна було зробити банкротом будь-які підприємства», – вважає Прем'єр-міністр.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG